השביתה הסתיימה: שתי עולות מהעונה הבאה

סוף טוב: קבוצות הלאומית יחזרו לשחק ברביעי וחמישי

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  28.10.18 - 15:32
תחילת כתבה

קבוצות הליגה לאומית הודיעו היום (ראשון) כי השביתה הגיעה לסיומה והקבוצות חוזרת לשחק, לאחר שרוב דרישותיהן התקבלו על ידי איגוד הכדורסל. ההסכם הושג  בתיווכו של נאור גלילי מנכ"ל מרכז מכבי. הקבוצות צפויות לשוב לשחק ביום רביעי וחמישי.

הקבוצות השיגו הסכמה כי יהיו שתי עולות מהליגה הלאומית לליגת העל החל מעונת 2019/20, וכי יהיה לקבוצות הלאומית רוב בוועדה האסטרטגית שתגיש את המלצותיה למשרד הספורט.  בנוסף יתוקצבו הקבוצות בהמלצתו של יושב ראש איגוד הכדורסל. עוד נקבע כי קבוצות הליגה הלאומית תגשנה בקשות לסיוע כספי בסך של 700 אלף ש"ח אל ועדת הכספים של איגוד הכדורסל.

עוגן יוחננוב, יו"ר מנהלת הליגה הלאומית: ״‏הגיע הזמן שהכדורסלן הישראלי יקבל במה, ואני שמח שאיגוד הכדורסל הכיר בכך. טוב שיצאנו לשביתה, לטווח הרחוק זה רק יועיל לשחקן הישראלי. אני רוצה להודות לנאור גלילי שלקח על עצמו את המשימה המורכבת של תיווך בין הצדדים".

יוחננוב הוסיף: "במשך שנים קבוצות ליגת העל התייחסו לליגה הלאומית בצורה מבישה, נקווה שכעת תהיה שם הבנה שבלי הלאומית לשחקן הישראלי אין איפה לשחק. אני שמח שבסופו של דבר קול ההגיון ניצח והליגה הלאומית, המהווה את הבמה המרכזית לשחקן הישראלי, תקבל את המגיע לה".

ממנהלת הליגה נמסר בתגובה: "אנחנו שמחים שהליגה הלאומית חזרה. כשתגיע אלינו פניה בנוגע לשינוי המצב הקיים, נדון בה".

הדפס