בלבול: "המטרה שלנו היא המקום השני בבית"

מאמן הנבחרת הצעירה על קמפיין יורו 2017: "אתגר משמעותי עבורי"

עינת הירש
עינת הירש  23.08.16 - 14:30
תחילת כתבה

הנבחרת הצעירה של ישראל ממשיכה להיערך לקראת המשחקים במסגרת מוקדמות יורו 2017. השחקנים של מרקו בלבול יתארחו בפורטוגל ב-2 בספטמבר ויארחו את ליכטנשטיין ארבעה ימים לאחר מכן. היום (שלישי) המאמן ערך מסיבת עיתונאים ראשונה בתפקיד, בבית הנבחרות בשפיים.

"אני שמח להיות פה. לאחר תקופה ארוכה כמאמן בליגת העל אני שמח לאתגר החדש", פתח בלבול. "זה האתגר המשמעותי ביותר עבורי. אני שמח על האמון שההתאחדות נתנה בי ומקווה להחזיר להם בתוצאות ואיך שנראה על המגרש".

"פורטוגל נבחרת חזקה ואני קורא לה 'דור זהב', אבל הניסיון שלי כשחקן מראה שבמשחקים קשים ניתן לצמצם פערים בלקיחת סיכונים ובטקטיקה. ערכתי אסיפה עם השחקנים ודיברנו על כך שצריך להתרכז רק במשחק ולא במה שמסביב. הם מבינים שצריך להתנתק מכל מה שבחוץ. בכל מקום יש לחץ ובמקרה הזה יש לי את הלגיטימציה לבחור את הסגל כל פעם מחדש שזה יתרון. לאמן את נבחרת ישראל זה שונה מלאמן קבוצה אבל יש לי את אותם עקרונות משחק ושיטה גם בקבוצה וגם בנבחרת. היום היו חמישה מאמנים במגרש וכל שחקן מקבל יחס אישי - אלו תנאים אופטימליים". 

המאמן התייחס לשיתוף הפעולה עם ניר לוין המנהל הטכני: "אימנתי שנים בארץ ובחו"ל ובכל מקום בו הייתי הצוותים היו רחבים והיה המון כבוד אחד לשני. עבודת צוות היא מבורכת". על מאמן הנוער אלון חזן הוסיף: "לכל אחד יש את הקבוצה שלו והוא מרוכז בה. אלון עזר לי להעביר את האימון והשילוב שלנו מוצלח".

בלבול סיכם: "המשחק האחרון של הנבחרת היה במרץ. אני מכיר את השחקנים מצוין ויש לנו שני מחנות אימון בהם ננחיל את הסגנון שאני רוצה במשחקים. המטרה היא המקום השני ואני לא נכנס לחישובים של נקודות".

הדפס