צמד לאוחנה, 0:4 קליל לצעירה על ליכטנשטיין

חגיגה: בלבול התבסס במקום ה-2 בבית. אליאל פרץ ומוטי ברשצקי חתמו

מערכת אתר ערוץ הספורט (צלם: דני מרון)  06.09.16 - 21:33
תחילת כתבה

אחרי ההפסד של הנבחרת הבוגרת, הנבחרת הצעירה הגיעה למשחק לפרוטוקול בלבד, אך הראתה שיש לחלוטין מה לצפות ממנה. למרות שהתמודדה מול יריבה נחותה, ישראל הביסה 0:4 את ליכטנשטיין במשחק שהתנהל במעמד צד אחד.

הנבחרת התקשתה בהתחלה מול המשחק ההגנתי של היריבה הנחותה, אבל ברגע שהבונקר נפרץ, ראינו שוב כמה כישרון יש בחבורה הזאת ומעל כולם שחקן אחד: מיכאל אוחנה. הקשר שנמצא בבוררות מול מ.ס אשדוד, כבש שני שערים נהדרים ופשוט היה בלתי ניתן לעצירה.

מלבד אוחנה, יכולנו לראות בהופעת בכורה את היהלום של הפועל רמת גן, מוטי ברשצקי, שלמרות שהוא השחקן הנמוך במגרש, הבקיע שער בנגיחה. בעלי הבית בנבחרת הזאת הם שחקני מכבי ת"א, דור ואליאל פרץ, שאם בשורות הצהובים הם משמשים כשחקני המשנה, אצל בלבול הם המנהיגים והוכיחו שוב שיש להם מה להציע.

יחד עם זאת, אם בכל זאת צריך להצביע על נקודת דאגה מבחינת מרקו בלבול, היא גם כן מגיעה מכיוון ההתקפה. הנבחרת התקשתה מול המערך הטקטי של ליכטנשטיין, וניסתה פעם אחר פעם את כוחה מבעיטות מרחוק. ברגע שהחבורה של בלבול תתמודד מול נבחרות חזקות יותר, לא בטוח שמהלכים התקפיים שכאלה יספיקו.

יש לציין כי זה היה משחק חסר חשיבות עבור הנבחרת בגלל שישראל משחקת בבית שבו יש 6 נבחרות, לעומת זאת ישנם בתים שמורכבים מחמש נבחרות בלבד ולכן בבתים שבהן שש נבחרות, כמו זה של ישראל, הנקודות שנצברו מול האחרונה בטבלה לא נספרות בסוף הקמפיין. נבחרת ליכטנשטיין היא האחרונה בבית ולכן המשחק הערב הוא חסר חשיבות להמשך הדרך, אך הוסיף ביטחון לקראת ההמשך.

לאחר המשחק הערב, לנבחרת של בלבול נשארו שני משחקי בית מול יוון (אצטדיון טרנר) ואלבניה (המושבה), כאשר ניצחונות בשני המשחקים הללו צפויים לסדר לנבחרת מקום ביורו. למזלה של הנבחרת, פורטוגל גברה הערב 0:1 על יוון, תוצאה ששירתה את ישראל שצפויה כמעט בוודאות לסיים לפני הנבחרת מהאי השכן.

טבלת הבית:
1. פורטוגל - 22 נק'.
2. ישראל - 15 נק'.
3. אלבניה - 12 נק'.
4. הונגריה - 11 נק'.
5. יוון - 10 נק'.
6. ליכטנשטיין - 0 נק'.

מהלך המשחק
400 צופים בלבד הגיעו לאיצטדיון המושבה וראו את ישראל פותחת את המשחק בלחץ בניסיון להשיג יתרון מוקדם. דור פרץ ניסה את כוחו בבעיטה מרחוק בדקה ה-6, אך הניסיון נהדף ע"י השוער האורח. הלחץ של הנבחרת המשיך, כאשר סרדל הגביה כדור טוב לאליאל פרץ, שנגח מתוך הרחבה החוצה.

הנבחרת מתקשה מול המערך ההגנתי של ליכטנשטיין, בדקה ה-28 אורן ביטון בעט מ-30 מטרים, אך הכדור חלף מעל המשקוף. ישראל המשיכה ללחוץ, ובדקה ה-35 נפרץ הסכר. אליאל פרץ הפציץ מקצה הרחבה, הכדור פגע באחד משחקני ההגנה וחדר לרשת של ליכטנשטיין. 0:1 לישראל. התיאבון נפתח עבור קשר מכבי ת"א, שבדקה ה-40 הפציץ מ-25 מטרים הפציץ פעם נוספת, אך הכדור חלף ליד הקורה.

המומנטום של ישראל נמשך ומיכאל אוחנה בדקה ה-43 הכפיל את היתרון. הקשר של מ.ס אשדוד ביצע מבצע אישי, במהלכו חלף על שני שחקני הגנה, ובהמשך בעט כדור מסובב שנעצר רק ברשת. שער נהדר לכישרון של הקבוצה מעיר הנמל.

המחצית השניה נפתחה גם היא בלחץ ישראלי, ובדקה ה-61 הגיע השער השלישי. דור חוגי בעט טיל שנהדף ע"י השוער, ברשצקי השתלט על הריבאונד ובבכורה שלו במדים הלאומיים כבש בנגיחה את ה-0:3. מדובר ביום ההולדת של השחקן הנמוך במגרש, וכמה סמלי זה שהוא כבש בזכות הראש.

חשבתם שהנבחרת תעצור? תחשבו שוב. בדקה ה-63 מהלך קבוצתי נהדר בין שני שחקני מ.ס אשדוד הסתיים ברשת. אוחנה העביר מסירה לאור אינברום, שהחזיר לו בעקב אלגנטי, ומתוך הרחבה אוחנה השלים לרשת. 0:4 גדול לנבחרת.

בדקה ה-68 הגיע הרגע המכוער של המשחק. פריק נכנס בצורה אגרסיבית בלירן סרדל, וספג כרטיס אדום ישיר מהשופט. התסכול עושה את שלו עבור הקבוצה האורחת. מאותו רגע המשחק עבר להתנהל על מי מנוחות עד לשריקת הסיום, 0:4 קל לנבחרת הצעירה על ליכטנשטיין.

הרכב הנבחרת: גולן אלקסלסי, לירן סרדל, דור פרץ, עאיד חבשי (שון גולדברג/81), אורן ביטון, אליאל פרץ, נטע לביא (מוטי ברשצקי/58), מקסים פלקושצ'נקו, אור אינברום, דור חוגי (דין דוד/63) ומיכאל אוחנה.
הרכב ליכטנשטיין: ארמנדו מג'אר, דריו קייסר, רומאן ספרינג, יאנס הופר, אנדרס מלין; ארון סלה, פאביו וולפינגר, לוקה ריטר, יאניק פריק, אליס קואדפרר, ליביו מאייר.
הדפס