נקודה לציון: ישראל חילצה 0:0 בנורבגיה

הכחולים לבנים לא הרשימו, אבל רשמו משחק שני ללא הפסד

מערכת אתר ערוץ הספורט  05.09.17 - 21:52
גם נקודה מספיקה (יוסי שקל)
גם נקודה מספיקה (יוסי שקל)
תחילת כתבה

אין לה מה להתלונן. נבחרת ישראל הצעירה חילצה 0:0 מכובד מול נורבגיה, במסגרת המחזור השני במוקדמות אליפות אירופה עד גיל 21. הכחולים לבנים לא הרשימו במיוחד, אבל הצליחו לרשום משחק נוסף ללא הפסד מול יריבה לא פשוטה בכלל, ולשמור על המקום השלישי בבית 5.

נבחרת ישראל הגיעה למשחק הזה אחרי 1:3 משכנע על אזרבייג'ן, אבל נאלצה להסתדר ללא שני שחקנים חשובים מאוד - דן גלזר ונטע לביא. הכחולים לבנים התקשו להגיע למצבים מסוכנים ואיימו בעיקר מרחוק, בעיקר על ידי מקסים פלקושצ'נקו.

אור אינברום, שנחשב לאחד השחקנים הבולטים בנבחרת הצעירה, התקשה להראות את היכולת הרגילה שלו וכמעט לא היה פעיל, כמו גם שון וייסמן שלא קיבל כדורים לרחבה. דווקא מתן חוזז, שעלה מהספסל רק כשש דקות לסיום, עורר מעט את החלק הקדמי של הכחולים לבנים והיה קרוב לסדר ניצחון יקר.

מן העבר השני, הנורבגים, שהפסידו בשני המשחקים הראשונים שלהם לקוסובו (האחד היה טכני בעקבות שיתוף שחקן שלא כחוק), עבדו קשה מאוד על מנת להשיג ניצחון. המארחת סבלה מחוסר מזל, כשסהר חסון סיפק כמה הצלות טובות, אבל בסופו של דבר יכולים להסתפק בנקודת בכורה.

מרקו בלבול אמר בסיום: "אנחנו יוצאים מהמשחק הזה ברגשות מעורבים. מצד אחד יצרנו הרבה מאוד מצבים, מצד שני אולי באחת ההתקפות שלהם יכולנו גם לספוג. בסך הכול אנחנו מאוד מרוצים מאיך שנראינו, הייתה לנו הרגשה שיכולנו לקחת עוד נקודות ואני מצר על כך שלא לקחנו, אבל בנורבגיה 0:0 זה בסדר".

מהלך המשחק
כבר בדקה השניה, ויסמן ניסה בעיטה שטוחה, רוסבאך עצר. ריירסון (10) כמעט העלה את הנורבגים ליתרון כשקיבל הרמה טובה מהאנכה-אולסון, אבל נגח מזוית קשה החוצה. מן העבר השני, ברשצקי שלח בעיטה מעניינת למרכז השער, רוסבך היה במקום. ישראל המשיכה לשלוט, אבל התקשתה להגיע לשער. בעיטה מרחוק של נסאר נעצרה בקלות.

מן העבר השני, נורבגיה הייתה קרובה לעקוץ (22). אייר נכנס לרחבה באין מפריע ובעט, הכדור פגע בסבנדסן, הפתיע את חסון, אבל יצא החוצה. המארחת התחילה לקחת פיקוד והניעו כדור בצורה מסוכנת ליד הרחבה של חסון. זקניני (34) פרץ בימין, הכניס רוחב שהגיע לינסן, יציאה של השוער הישראלי מנעה שער. ריסה בעט מהאוויר מקרוב, חסון שוב יצא מצוין וכדור שפגע בפניו יצא לקרן.

נורבגיה המשיכה בלחץ גם במחצית השניה. זקניני (57) הכניס רוחב, פוסום הגיע וניסה לכבוש, הכדור פגע בביטון והורחק. פלקושצ'נקו (77) החזיר את ישראל לעניינים עם בעיטה אדירה מ-25 מטרים, רוסבאך התעופף והדף לקרן. שלוש דקות לסיום, אודגור ניצל את ההגנה הדלה של ישראל, השתחל ושלח רוחב, אבל אף נורבגי לא הגיע והכדור הורחק. חוזז (90), שעלה מהספסל, קיבל כדור מימין, נכנס למרכז ובעט מרחוק, הכדור נעצר על ידי רוסבאך. פלקושצ'נקו בעט שוב מרחוק, רוסבאך הדף.

הרכבים
נורבגיה: סונדרה רוסבאך; יוליאן ריירסון, קריסטופר אייר, אנדראס האנכה-אולסן, בירק ריסה; מרטין אודגור, ואייבאך סאקור, אולריק ינסן, רפיק זקניני (הנריק ביורדל, 80); סאנדר סוונדסן (דניס טורסט יוהנסן, 64), איבר פוסום.

ישראל: סהר חסון; רז מאיר, עמית ביטון, ניר ברדע, שי בן דוד; אמיר נסאר (רז נחמיאס, 73), אליאל פרץ, מקסים פלקושצ'נקו; אור אינברום (מתן חוזז, 86), מוטי ברשצקי, שון וייסמן (מוחמד עוואד, 64).

הדפס