20:00: קוסובו - ישראל. דסה וברשצקי בהרכב

משחק מפתח לנבחרת הצעירה. גם ויסמן, קניקובסקי וגלזר ב-11

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  09.11.17 - 18:48
ברשצקי. בהתקפת הנבחרת (יוסי שקל)
ברשצקי. בהתקפת הנבחרת (יוסי שקל)
תחילת כתבה

הנבחרת הצעירה תתמודד היום (חמישי) מול נבחרת קוסובו במסגרת מוקדמות אליפות אירופה, ותנסה להתאושש במשחק חוץ, מול הנבחרת שצברה עד כה 6 נקודות. אחרי שהובסה מול אירלנד בחודש שעבר 4:0, ולמעשה צברה נקודה אחת בשני המשחקים האחרונים בזכות תיקו מאופס מול נורבגיה, יקוו הכחולים לבנים לניצחון.

הניצחון היחיד של הנבחרת של מרקו בלבול היה במשחק הפתיחה מול אזרבייג'אן, שזיכה אותה בשלוש נקודות יקרות, אך משאיר אותה במקום הלפני אחרון בבית ה'. אחרי המשחק היום, תארח הנבחרת את גרמניה ביום שלישי הקרוב באיצטדיון את רמת גן.

"זה משחק מפתח עבורנו בבית ה', הכול פתוח וניצחון יעמיד אותנו במצב טוב", אמר מאמן הנבחרת, מרקו בלבול, לקראת המשחק והוסיף: "אנחנו באים במטרה לנצח כמו בכל משחק. שמנו מאחורינו את המשחק מול אירלנד שהיה רע מאוד, פנינו עכשיו אך ורק לקראת המשחק מול קוסובו ונעשה הכול על מנת לנצח", אמר המאמן.

בינתיים, ראש ממשלת קוסובו, ראמוש האראדינאי, אירח את ראש המשלחת וחבר הנהלת ההתאחדות רז קינסטליך ואת רופא הנבחרת ד"ר דוד אלג'ם בטקס מרגש לציון 79 שנים לאירועי ליל הבדולח. הטקס נערך במוזיאון הלאומי בפרישטינה, בפתיחת תערוכה המציגה את התרומה הגדולה של אזרחי החבל להצלת יהודים במהלך מלחמת העולם השנייה.

"היינו חלק מאירוע מכובד מאוד וחשוב, בו צוין תאריך היסטורי ובעיקר עסקנו בהכרח לזכור ולהבטיח שדברים כאלה לא יחזרו עוד", אמר רז קינסטליך. "ראש ממשלת קוסובו הבהיר כימבחינתנו הכדורגל הוא גשר נפלא לחבר בין עמים ותרבויות והועלו אפשרויות לשיתוף פעולה בינינו לבינם בפיתוח המשחק והקשר בין הנבחרות וההתאחדויות. רגע לפני שהשחקנים שלנו ושלהם עולים למאבק ספורטיבי על הדשא למשך 90 דקות, המפגש הזה הוא הוכחה נוספת לחיבורים ולקשרים המעולים שמאפשר עולם הכדורגל. כל אחד מאתנו רוצה בהצלחת נבחרתו, אבל ברור שנישאר בקשרי ידידות חמים גם בסיום 90 הדקות".

מבחינה מקצועית, בלבול יפתח בהרכב הבא לקראת המשחק נגד קוסבו - עומרי גלזר, רז מאיר, עמית ביטון, עידן נחמיאס, רז נחמיאס, מקסים פלקושצ'נקו, גבי קניקובסקי, דן גלזר, מוטי ברשצקי, אור דסה ושון וייסמן. אגב, שחקני הנבחרת ציינו את הקור הכבד, כשבשעת המשחק צפויה טמפרטורה של 5 מעלות.

הדפס