ענק: מדליית כסף לטומרקין ב-200 גב באליפות אירופה

השחיין קבע שיא מקומי עם 1:49:84 דקות והפך לרביעי שזוכה בכסף באליפות אירופה בבריכות קצרות: "אני עדיין לא מעכל". עמית עברי סיימה אחרונה בגמר 50 מטרים חזה

שירי אלג'ם (צילום: אלן שיבר)  02.12.15 - 19:00
תחילת כתבה

הישג ענק לשחייה הישראלית כבר ביומה הראשון של אליפות אירופה בבריכות קצרות הנערכת במכון וינגייט. יעקב טומרקין, הישראלי הבכיר כיום, זכה במדליית הכסף במשחה ל-200 מטרים גב - המשחה שנחשב לחזק ביותר שלו - כאשר עצר את השעונים על 1:49:84 דקות, שיא ישראלי חדש. טומרקין, שעלה לגמר מהמקום הראשון, לא איכזב גם במאני טיים והוכתר כסגן אלוף אירופה. הוא הישראלי הרביעי בהיסטוריה שזוכה במדליית הכסף באליפות אירופה בבריכות קצרות.

טומרקין זינק למשחה הגמר ממסלול מספר 4, כיאה לשחיין שמסיים עם הזמן הטוב ביותר במוקדמות. אולם, בגמר עצמו הישראלי לא הצליח לעמוד בקצב של רדוסלב קווצ'קי הפולני, שזכה בזהב עם 1:48:33 דקות (מהיר ביותר משנייה מטומרקין). למרות שלא היה במאבק על מדליית הזהב, טומרקין נראה מצוין בווינגייט, ירד לראשונה מ-1:50:00 דקות (שיפר את השיא שקבע במוקדמות בבוקר) וזכה במדליה ראשונה בקריירה באליפות אירופה בבריכות קצרות. דוד גמבורג שחה אף הוא בגמר וסיים במקום השביעי, עם 1:51:71 דקות. סימונה סאביוני האיטלקי זכה בארד עם 1:50:75 דקות.

"אני עדיין לא מעכל. הייתי בשוק, לא ידעתי אם לשמוח", סיפר טומרקין אחרי הזכיה במדליית הכסף והוסיף: "לקחתי מדליה ראשונה. שברתי את השיא שלי מהבוקר, שברתי את מחסום הדקה חמישים ועמדתי בציפיות. בשניה שנכנסתי ושמעתי את הקהל זה נתן לי את הפוש הזה, את המוטיבציה שהייתי זקוק לה. תודה לכל הקהל שבא לראות".

50 מטים חזה נשים - גמר
עמית עברי, שסיימה שלישית במקצה שלה ושמינית בסה"כ בחצי הגמר, ניסתה להשיג מדלייה במשחה הגמר, אך לא עמדה במשימה הקשה וסיימה אחרונה בזמן של 30.56 ש'. ג'נה לאוקאנן מפינלנד זכתה בזהב אחרי שסיימה ראשונה עם 29.71 ש', פני לסלויס הבלגית סיימה 13 עשיריות אחריה וזכתה בכסף, נטליה איבנייבה מרוסיה השלימה את הפודיום וקטפה את הארד.

100 מטרים פרפר גברים - חצי הגמר
גיא ברנע ששחה במסלול השביעי ניסה להעפיל לגמר, אך הסתפק בקביעת שיא ישראלי חדש. ברנע סיים במקום השישי במקצה שלו אחרי 51.36 ש', 12 בסך הכל בחצי הגמר ולא העפיל לגמר. לאסלו צה ההונגרי הנהדר סיים ראשון בזמן יפה של 50.10 ש'.

4X50 חופשי שליחים - גמר
הרביעייה הישראלית בגמר כללה את זיו קלונטרוב, גלב איוניצ'ב, יהב שחף ואור סבטייה ויצאה לדרך מהמסלול השמיני ושברה שיא ישראלי מהבוקר, למרות שסיימה אחרונה אחרי זמן של 1.26.99 דק'. הרביעייה הרוסית ניצלה פתיחה נהדרת וזכתה במדליית הזהב עם 1.23.49 דק', האיטלקים במקום השני בפער של 0.95 ש' ובלארוס זכתה בארד עם 1.25.01 דק'.