ברנע פרש: "זכות ענקית לייצג את המדינה"

השחיין נפרד בדמעות לאחר 24 שנים בבריכה: "החלום למדליה הפך אט אט לסיוט"

נטע בן אברהם  20.03.18 - 17:30
ברנע. 11 אליפויות עולם
ברנע. 11 אליפויות עולם
תחילת כתבה

השחיין האולימפי גיא ברנע, שייצג את ישראל במשחקים בבייג'ין 2008 וכן ב-11 אליפויות עולם (יותר מכל שחיין אחר) ערך היום (שלישי) מסיבת עיתונאים, בה הוא הודיע על פרישה. ברנע שהחליט להפסיק להתחרות, הגיע למקום השישי ב-50 מטרים גב באליפות העולם בשנחאי 2011. לאורך הקריירה הוא זכה בשלוש מדליות באליפויות אירופה: ארד ב-50 מטרים גב בבודפשט 2010, כסף ב-50 מטרים גב בבריכה קצרה בצ'רטרס וארד ב-50 מטרים גב בדברצן.

"לפני 24 שנים למדתי לשחות בבריכה קטנה בעומר. היום לאחר 11 אליפויות עולם, אולימפיאדה אחת והמון תחרויות נוספות אני מסיים פרק", פתח גיא ברנע את דבריו. "ענף השחייה מוכר כספורט יחידני אבל אתה עושה את הדרך הזו עם עוד המון אנשים. בתקופות שלא הולך באימונים ולא בא לך להריח את המים והכלור יותר, ותחרויות בהן אתה לא מתקרב למה שציפית להשיג, תקופות של פציעות ותקופות בהן אתה קרוב למטרה שלך אבל נשאר עירום לאחר שהשקעת שנה שלמה, גם שם אתה צריך להאמין בעצמך, ולפעמים, אמונה עיוורת. בעזרת הסביבה למדתי לתכנת את עצמי ולהאמין בעצמי כל הזמן".

ברנע המשיך: "החלום למדליה אט אט הפך לסיוט שפחדתי שיהפוך לצלקת. החלום לעמוד על הפודיום בתחרות גדולה נראה כחלום בלתי מושג. לייצג את המדינה בבמות גדולות זו זכות גדולה שספורטאי זוכה לה. חוץ מאבטחה כבדה, כמות האהבה שמקבלים מהארץ היא לא נורמלית ומטורפת. הייתה לי זכות ענקית לייצג את המדינה יחד עם הנבחרת".

"אני לא יוצא מהספורט אני פשוט מפסיק להתחרות. תודה שלימדתם אותי להאמין בעצמי, לליאוניד ולמאמנים שעבדו איתי בכל יום, לחברים שלי לנבחרת, לחסויות שקיבלתי. אורני ועידו נחושתן שייצגתי בזכותם את המדינה. תודה לתקשורת שתמיד חיבקה אותי ופרגנה, לאוהדים, לאיגוד השחייה, הוועד האולימפי ולמשפחה. אתם האנשים שבזכותם שחיתי 24 שנים. מחכה להמשיך אתכם בשלב הבא", סיכם השחיין.  

יו"ר הוועד האולימפי גילי לוסטיג אמר: "ליוויתי אותו הרבה שנים. גיא מהשחיינים הכי גדולים בהיסטוריה של השחייה הישראלית. הוא מאופיין גם בתכונות אופי נוספות - אינטליגנטי, יצירתי וכריזמטי. שחייה הוא ענף מאוד קבוצתי. הוא היה דמות מאוד דומיננטית, מנהיג חיוני, אופטימי, תמיד התחרה ברוח חברית. גיא תרם רבות לנבחרת ואני מודה לו בשם כולנו".

הדפס