צפו: קופלב סיים במקום ה-8 בגמר ה-50 גב

הישראלי איכזב עם 25.41 שניות: "ניסיתי טקטיקה אחרת". שיא עולם לקולסניקוב

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  04.08.18 - 20:22
תחילת כתבה

עיני הנבחרת הישראלית בשחייה היו נשואות הערב (שבת) ליהונתן קופלב, שהשתתף בגמר ה-50 מטר גב וניסה לעלות על הפודיום ולהשיג מדליה יוקרתית באליפות אירופה. אלא, שהשחיין נחל אכזבה וסיים אחרון במקצה הגמר עם תוצאה של 25.41 שניות. כזכור, אמש בחצי הגמר קבע קופלב 24.92 בחצי הגמר, תוצאה שהייתה מספיקה לו למקום השישי בגמר.  

בעבר, הישראלי זכה בזהב במשחה הזה באליפות אירופה 2012, והיה זה עבורו גמר אירופי שלישי בבריכות ארוכות. המקצה סיפק לנו שיא עולם מרשים של קלימנט קולסניקוב הרוסי, שעצר את השעון על 24.00 ושיפר את שיאו בארבע מאיות.

לאחר הגמר, קופלב אמר לערוץ הספורט: "אני ולוקה (מאמן הנבחרת) החלטנו לנסות טקטיקה אחרת במשחה הגמר. עשינו כמה שינויים גם בהכנה, גם בהגעה למקצה וגם בטקטיקת השחייה - קצב ידיים גבוה יותר. לא נכנסתי טוב למשחה, לא הייתה לי מספיק עוצמה בגריפה ולא הצלחתי להביא את עצמי מספיק לידי ביטוי. בספרינט גם זה יכול לקרות. או שזה היום שלך או שזה לא - והיום לא היה היום שלי".

עוד קודם ולקראת התחרות, קופלב נשמע אופטימי: "היו לי אתמול שני מקצים לא הכי טובים, אבל ההרגשה שלי היא שיש לי עוד הרבה מה להוציא. אחרי שהמתח של היום הראשון ירד אני בא מוכן ומפוקס ב-100 אחוז לקראת הגמר הזה. אנשים אחרים שחו מאוד מהר בחצי הגמר, אבל זה לא אומר כלום לגבי הגמר. ב-50 כמו ב-50 הכל פתוח והכל יכול לקרות. אני מגיע מוכן ודרוך לגמרי להוציא את כל מה שיש לי להוציא - לתת את ההופעה הכי טובה שלי (עם שיא ישראלי) ולקוות שזה יספיק".

הדפס