ווסטהאם הרחיקה אוהד שהצדיע במועל יד לכל חייו

הפטישים הרחיקו את האוהד אשר היה חלק מגילויי האנטישמיות במשחק מול טוטנהאם. היו"ר: "נעניש כל מי שיהיה מעורב בכך בעתיד"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.11.12 - 13:13
בניון. הוא ודאי יכול להיות מרוצה (gettyimages)
בניון. הוא ודאי יכול להיות מרוצה (gettyimages)

תגיות: ווסטהאם

תחילת כתבהאנגליה כולה, ועולם הספורט בפרט, סוערים לנוכח מפגן האנטישמיות המכוער של אוהדי ווסטהאם ביום ראשון האחרון. כזכור, בדרבי הלונדוני מול טוטנהאם (1:3 לתרנגולים) - המזוהה כ"קבוצה של היהודים" - הצדיעו חלק מאוהדי ווסטהאם במועל יד וגם קראו לעבר עמיתיהם/יריביהם "הנה היטלר בא אליכם".

ההתנהגות המגעילה עוררה גלים של ביקורת מכל השכבות בממלכה, כאשר גם יוסי בניון הצטרף כמובן למגנים כאשר אמר כמה הוא מרגיש נבוך מאוהדי הקבוצה שלו. היום (שלישי) הודיעה ווסטהאם על קו תקיף בכל מה שקשור לגזענות וקללות מכוערות מכל סוג שהוא.

הנהלת המועדון מאפטון פארק החליטה להרחיק לכל החיים את אחד משני האוהדים אשר נעצרו בפרשה. "אנחנו לא נסבול התהנהגות שכזו לעולם", אמר יו"ר ווסטהאם, דייויד גולד. "המראות הללו מגעילים ואנחנו לא ננוח עד שהם ייפסקו לחלוטין. אין לנו סבלנות במקרים הללו".

עם זאת, בהודעה רשמית שהוציאה הקבוצה בה משחק הקשר הישראלי צויין כי למרות הכל הרוב עדיין בצד השפוי. "אנחנו בקשר עם אנשי טוטנהאם לגבי כל מה שקורה בחקירה", נכתב. "יחד עם זאת, אסור לשכוח שזהו רק חלק קטן מהאוהדים שלא מייצג הקבוצה כולה". גם הארי רדנאפ, שאימן בשני המועדונים, הצטרף למגנים: "לצערי אנחנו שומעים שכאלו יותר יותר. זה מכעיס, מקומם ואין לזה מקום. זוהי מלחמה של כולם".