התחילה את הליגה: 1:2 קשה לארסנל על פאלאס

ז'ירו ועצמי של דילייני סידרו לונגר נק' ראשונות. וורד כבש לזכות הנשרים

מערכת אתר ערוץ הספורט  16.08.15 - 17:21
שלוש נקודות ראשונות העונה (gettyimages)
שלוש נקודות ראשונות העונה (gettyimages)
תחילת כתבה

זה הלך קשה, אבל ארסנל השיגה נקודות ראשונות בליגה העונה. התותחנים ניצחו היום (ראשון) 1:2 את קריסטל פאלאס בחוץ, והשכיחו במעט את ההפסד לווסטהאם בשבוע שעבר. אוליבייה ז'ירו בשער מדהים בחצי מספרת ושער עצמי של דמיאן דילייני סידרו לארסן ונגר שלוש נקודות.

אלכסיס סאנצ'ס, שפתח לראשונה העונה בהרכב, היה נהדר והיה אחראי על הרבה מהלכים טובים של ארסנל. מצד שני, פטר צ'ך שוב ספג ואין ספק שזו לא פתיחת העונה לה ציפה בקבוצתו החדשה. בשבוע הבא מחכה לתותחנים משוכה קשה בהרבה, כשיארחו באמירויות את ליברפול.

מן הצד השני, הנשרים רשמו משחק לא רע, ועם קצת יותר מזל היו יוצאים מהמשחק עם נקודה אחת לפחות. בעוד שבחלק ההגנתי יש לקבוצה של אלן פארדיו לא מעט בעיות, בקישור ובהתקפה הם מסוכנים מאוד וצפויים לעשות בעיות להרבה קבוצות במהלך העונה.

מהלך המשחק

ארסנל פתחה חזקה את המשחק. ארון ראמזי פרץ ואגף שמאל ומסר לז'ירו בתוך הרחבה, אך הצרפתי נחסם. בדקה ה-7 סאנצ'ס היה חייב להעלות את התותחנים ליתרון. הצ'ילאני יצא למתפרצת יחד עם אוזיל, הטעה את ההגנה, אך הבעיטה שלו נעצרה הקו על ידי שחקן פאלאס. גם המקומיים בעניינים וקבאיי בעט בדקה ה-16 מחוץ לרחבה, ישר לידיים של צ'ך.

0:1 לארסנל! שער מדהים של אוליבייה ז'ירו בדקה ה-16! מסוט אוזיל הגביה מאגף שמאל, והצרפתי כבש כמו חלוץ ענק בחצי מספרת. שער ראשון לתותחנים העונה בליגה. 12 דקות מאוחר יותר הגיע השוויון של קריסטל פאלאס. מק'ארתור מסר לוורד שבעט כדור חד ונהדר אל הפינה הימנית של צ'ך. 1:1!

שלוש דקות בתוך המחצית השניה, והמקומיים היו קרובים להשלים מהפך. זאהה הרים כדור מאגף ימין וויקהאם המשך נהדר לקורה של צ'ך. בדקה ה-55 הגיע ה-1:2 של ארסנל. בלרין הרים כדור מאגף שמאל, סאנצ'ס המשיך, אך דילייני בעט בטעות לשערו הוא והחזיר את היתרון לתותחנים. למרות מספר מצבים קורצים בסיום, המקומיים לא הצליחו לכבוש והמשחק נגמר ב-1:2 לארסנל.

הרכבים

ארסנל: פטר צ'ך, פר מרטסאקר, נאצ'ו מונריאל, לורן קוסיילני, הקטור בלרין, מסוט אוזיל (קיירן גיבס/83), סנטי קאסורלה, פרנסס קוקלאן (אלכס אוקסלייד צ'מברליין/ 65), ארון רמזי, אלכסיס סאנצ'ס (מיקל ארטטה/ 75) ואוליבייה ז'ירו.

קריסטל פאלאס: אלכס מק'ארתי, דמיאן דילייני, סקוט דאן, ג'ואל וורד, פאפה סווארה, יוהאן קבאיי, ג'ייסון פאנצ'ון, ג'יימס מק'ארתור (צ'אנג יאנג לי/76), יאניק בולאסי (ג'ורדון מאץ'/46), קונור וויקהאם וויליפריד זאהה (פטריק במפורד/80).