"אחרי החתמת פארמר, הבנו שרנדל מתאים לנו"

גיא גודס ל"חמש באוויר": "המועדון החליט להחליף עוזרים במכבי, לא אני"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.08.15 - 16:30
גודס. פותח עונה שניה במכבי ת"א (אלן שיבר)
גודס. פותח עונה שניה במכבי ת"א (אלן שיבר)
תחילת כתבה

אחרי שכבר חתם בלוקומוטיב קובאן הרוסית, בראיין רנדל יחזור לעונה נוספת במכבי ת"א לאחר שהגיע להסכמה עם המועדון הרוסי על התרת חוזהו בעקבות בעיות רפואיות שהתגלו בבדיקה שעבר. בעקבות כך, הצהובים השלימו את הסגל לעונה הקרובה ויכולים להתרכז בהסתערות מחדש על האליפות בישראל.

בראיון לתכנית הרדיו של ערוץ הספורט, "חמש באוויר", דיבר מאמן מכבי ת"א, גיא גודס, על החלק האחרון בפאזל שלו. "יש סיכום עם בראיין רנדל, הוא יעשה אצלנו את הבדיקות הרפואיות ואם הכל יהיה בסדר, אז הוא יצטרף לקבוצה. ברוסיה טענו על בעיות לב. אפשר להגיד על בראיין הרבה דברים בקריירה, אבל בעיות לב לא היה לו - הוא תמיד היה שחקן ששיחק עם כל הלב. הוא עשה בדיקות באמריקה והכל נמצא תקין".

לפני חודשיים הוחלט לא להשאיר את רנדל גם כי הוא יקר וגם כי הוא מועד לפציעות. אז מה השתנה עכשיו?
"הייתה לנו אופציה להמשיך אחרי שנגמרה העונה. עד אז לא ידענו מי יהיו הגארדים. היינו במשא ומתן עם כמה שחקנים, כולל גל מקל. לא רצינו לקבל החלטות עדיין, זה היה לפני ג'ורדן פרמאר. אחרי שבועיים הגיעה הצעה מקובאן. באיזה שלב, אחרי שהחתמנו את פרמאר והתחלנו להתגבש עם הסגל – הבנו שהוא מתאים מאוד לסגל שלנו. מפה זה התקדם, הוא לא עבר את הבדיקות הרפואיות בקובאן ונפתחה אופציה".

זו עסקה משתלמת למועדון?
"הייתה החלטה לא פשוטה לא להמשיך איתו. שחקן כמו בראיין, שהוא דבק של קבוצה ועושה דברים שלא רואים אותם בסטטיסטיקה,  קשה היה לוותר עליו. בגדול, זה אותו סכום של האופציה שהייתה לנו. בזמנו לא לקחנו החלטה כי לא ידענו מה יהיה הסגל, עכשיו אנחנו יודעים ולכן החלטנו להמשיך איתו".

השחקנים החדשים שהצטרפו באמת הופכים את מכבי ת"א לקבוצה עדיפה משנה שעברה?
"קשה להגיד בשלב הזה. כמובן שאנחנו כמאמנים רוצים שהכול יהיה פרפקט מהרגע הראשון. תמיד גם מערכת וגם מאמנים אוהבים המשכיות, שיהיה לנו יותר קל. צוות שרץ הרבה יותר קל למאמן לחבר. כל שחקן בא מכיוון אחר ומשיטה אחרת – לוקח זמן לחבר את השחקנים ביחד וזה הקושי שלנו. זה מה שאנחנו עובדים עכשיו במינימום הזמן".

עכשיו זה יותר בולט שיש איום ממשי של הפועל ירושלים. להפסיד שנתיים אליפות זה סכנת חיים במכבי
"ברור, אנחנו נעשה הכל כדי לא להפסיד שוב אליפות. יש מציאות חדשה בכדורסל הישראלי – ירושלים השקיעו כסף ובנו סגל מרשים. זה לא הולך להיות קל. כל שנה יש קבוצה אחרת, אבל כרגע הפועל ירושלים נראית קבוצה מאוד חזקה מבחינה מקצועית. זה הולך להיות מעניין. אנחנו כאן כדי לזכות בכל התארים שאנחנו יכולים".

אתה מפחד מהפועל ירושלים?
"תמיד צריך להיות מוכן לאלה שמסביבך, אבל אנחנו צריכים להתרכז בעצמנו ולהתחבר שזה מאוד חשוב לקבוצה היא חדשה למעלה. אנחנו מתרכזים אך ורק בעצמנו. ההתחלה היא תמיד קשה. הכימיה היא לא ביום. יש לנו מטרות ואנחנו צריכים לעמוד בהן".

אתה מסתכל על הסגל שלך ועל הסגל של הפועל ירושלים. אתם לדעתך טובים יותר?
"זו שאלה קשה, אני לא אוהב לעשות השוואות של קבוצות טובות או שחקנים יותר טובים. נבחן תוך כדי תנועה. עשינו שינויים, יש לנו שחקני התקפה מאוד טובים. נצטרך להתחבר הגנתית ולעשות דברים. היתרון של הפועל ירושלים זה שיש להם סגל שממשיך לשנה שניה ברובו, שזה יתרון מסוים. אבל זה יהיה מעניין וטוב שכך וזה מה שיוצר את העניין בכדורסל ואנחנו שמחים שתהיה קבוצה חזקה".

רצית שחקנים בסגל שלא הגיעו כמו מקל, מקלין, הנדריקס, ג'ואי דורסי. האם היית המעדיף אותם עכשיו על אלה שהגיעו?
"ממש לא. השמות האלה היו כדי להוסיף שחקן. יש לנו תקציב מוגבל ועברנו את התקציב וחרגנו ולכן אי אפשר היה להביא עוד שחקנים. המטרה של הקבוצה שלנו זה לבנות את הסגל הכי עמוק והכי רחב שאפשר כי עונה זה מרתון, יש הרבה פיקים, פציעות, מחלות ודברים שאפשר לקחת בחשבון. אתה חייב סגל רחב ואיכותי ובימים כמו בשנה שעברה, יש שחקנים מחליפים. הנהלה מנסה בתקציב שיש להביא את השחקנים הכי טובים שאפשר. אם שחקן רוצה מעבר לתקציב זה בעיה".

ספר קצת על העוזרים שלך
"למדתי המון מפיני – הייתה לי הזדמנות גדולה לעבוד איתו. ההחלטה להחליף את כל המאמנים לא הייתה יחד איתי – זה החלטת מועדון. אני, כמישהו שעובד במועדון, קיבלתי את זה שמינו לי את העוזרים. לא כפו עליי, יש הבדל בין כפו לבין עשו החלפות. שאלו אותי מי אני רוצה ואמרתי שאני רוצה שיהיה. אני באתי עם רפי בוגוטין".

לא היית מעדיף את פיני ושטיין שישארו?
"אמרתי להנהלה שאין לי בעיה שפיני ושטיין יישארו, נלקחה החלטה ואני קיבלתי אותה".

דראגן בנדר זה גם החלטה מלמעלה?
"הוא פוטנציאל גדול, הוא מיועד להיות בין חמשת הראשונים בדראפט. נלקחה החלטה משותפת שהוא יהיה חלק מהקבוצה ולא תופס שום עמדה של אף שחקן אחר. הוא לא תופס כרגע משבצת של זר. אם נצטרך להוסיף עוד שחקן זר ונראה שאנחנו חלשים בעמדה מסוימת, אז נוסיף מה שנוסיף".

הסגל סגור מבחינתך?
"נכון להיום, כשבריאן הצטרף, אז הסגל לשלב הזה סגור".

פבראני בתקופת מבחן. יש אופציה לחתוך אותו?
"הוא בתקופת שיקום. אין אופציה לחתוך את פבראני".

במקביל, אוהדי מכבי ת"א הביעו מחאה לגבי הספונסר החדש של הקבוצה, חברת הביגוד FOX, שהלוגו שלה בצבע האדום. בדף הפייסבוק של ארגון האוהדים GATE 11, הם כתבו: "בצער רב ומתוך הבנה כי אנו חיים בעולם מסחרי בו הכסף משחק תפקיד, השלמנו עם הפרסומות השונות. אך לא נסכים עם הכנסת סמל כה גדול לחולצה הרשמית, החזית של מכבי תל אביב. לא הפעם, לא במשמרת שלנו. לא הפעם, כשיש אלטרנטיבות רבות לסמל של הספונסר החדש"

"אנחנו מאחלים בהצלחה למכבי עם כל נותן חסות באשר הוא, אבל לא בצבע הזה. ניתן לשלב את לוגו החברה גם בצבע סולידי יותר - כחול או שחור. מיותר לציין שבניגוד לשיתוף הפעולה הפורה שהיה בין "אלקטרה" לאוהדים, לא נשתף פעולה עם FOX כל עוד הסמל ישאר כפי שפורסם", הוסיפו האוהדים.

מסתמן כי הלוגו של FOX על החולצה הרשמית יהיה בצבע אדום. התמונה בתחתית הפוסט. לפני עשרות שנים, חתמה מכבי שלנו על הסכם חס...

Posted by GATE 11 on Sunday, August 30, 2015