הפועל ת"א תצא לראשל"צ, סטיבנס לא נרשם

האדומים רוצים ניצחון רביעי ברצף. אמינו בסגל של פרנקו

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  13.04.19 - 17:00

תגיות: ליגת ווינר

תחילת כתבה

הפועל תל אביב עדיין לא ניצחה העונה בארבעה משחקים רצופים. מחר (ראשון, 19:00) היא סוף סוף תנסה לעשות זאת, כאשר תצא למשחק חוץ מול מכבי ראשון לציון המתדרדרת, כשלפתע גם המקום החמישי לא נראה כמו פנזטיה רחוקה.

האדומים כאמור נמצאים בכושר טוב, אולי הטוב ביותר שלהם העונה, עם שלושה ניצחונות רצופים - מה שגורם דני פרנקו לדבוק באימרה "הרכב מנצח לא מחליפים", כאשר דשון סטיבנס שוב מחוץ לסגל, בעוד שאלאדה אמינו נרשם שוב.

הפועל עומדת על מאזן מושלם בליגה מול מכבי ראשל"צ בשתי העונות האחרונות: חמישה ניצחונות בחמישה משחקים. הכתומים אמנם גברו העונה על האדומים בחצי גמר הגביע, אבל בליגה הם ניצחו אותם רק באחד מתשעת המפגשים האחרונים. בשני משחקי הליגה העונה, ראשל"צ נוצחה בפער דו-ספרתי ונעצרה על 63 נקודות בממוצע.

אחת הסיבות להתייצבות של הפועל ת"א היא היכולת מחוץ לקשת: בעוד בהפסד בתחילת הסיבוב השלישי היא קלעה רק שלוש שלשות ב-27% באילת, מאז היא עומדת על 9.7 שלשות למשחק ב-43% דיוק. בכל שלושת הניצחונות היא קלעה לפחות 90 נקודות עם 80% ומעלה מהקו, כולל שיא עונתי של 14 מ-15 (93.3%) במחזור שעבר נגד הרצליה.

בצד השני, הקבוצה של גיא גודס מתקשה להתרומם מאז גמר הגביע, כאשר גם ההצטרפות של דריל מונרו והשחרור של סטיבנס עדיין לא הביאו איתם בשורה. ראשל"צ, שניצחה פעם אחת בחמשת המשחקים האחרונים, נמצאת במרחק של משחק אחד מהפועל ת"א, אבל גם במרחק של משחק אחד בלבד מאשדוד וגלבוע - הנמצאות במקומות שמהם לא עולים לפלייאוף.

ראשל"צ הפסידה בכל שבעת משחקי החוץ האחרונים שלה, אבל בבית מכבי, היא נוצחה רק באחד משבעת משחקי הליגה האחרונים, כאשר ההפסד היחיד הגיע בתום הארכה כפולה מול מכבי תל אביב. בסך הכל עומדים הכתומים על מאזן 5:7 במשחקי הבית לעומת 10:4 בלבד בחוץ.