21:00: פארגו נרשם על חשבון קלויארו לדרבי

הגארד יחזור למשחק ה-2, אמינו בחוץ. סטיבנס: "אנרגיה שונה בכל משחק"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  27.05.19 - 19:00
תחילת כתבה

אופטימיות זהירה - זו התחושה בהפועל תל אביב, רגע לפני המשחק השני בסדרת הגמר מול מכבי, שייערך הערב (שני) ב-21:00. האדומים, שכבר ניצחו העונה את היריבה העירונית בהיכל שלמה, מאמינים שיוכלו לעשות זאת פעם נוספת - ובכך לסדר עוד דרבי אחד באולמם הביתי לפני סוף העונה.

בהפועל בחרו כהרגלם שלא לרשום למשחק את סנטר הקבוצה, אלאדה אמינו, שלא קיבל הרבה הזדמנויות מאז בואו של דשון סטיבנס. מן העבר השני, הצהובים יקבלו בחזרה את ג'רמי פארגו, על עף הפירסומים על הקרע בינו לבין יאניס ספרופולוס. מי שישלם את המחיר הוא אנג'לו קלויארו, שלא נרשם להתמודדות.  

בהפועל מסמנים בעיקר את הגישה הלחימה של השחקנים כמפתח להתמודדות הערב, כאלמנטים שיוכלו לטשטש את יתרון האיכות והעומק שיש למכבי. בקבוצה גם מעודדים מכך שהיו לא מעט דקות בדרבי הקודם שבהם הם הציגו כדורסל טוב, ומאמינים שאם יציגו יותר כאלה ויתפתח משחק צמוד - הלחץ יעבור לצד הצהוב. "אנחנו ננסה להפחית את כמות האיבודים שלנו ולהימנע מטעויות קטנות שיכולות לעשות את ההבדל לרעתנו", אמר דשון סטיבנס.

היציעים, כמו בכל דרבי יהיו גדושים, כאשר כל הכרטיסים נחטפו כבר לפני מספר ימים. על פי העונש של בית הדין, והערעור שהתקבל לאחר מכן, היציע המערבי ייפתח (אחרי שהיה סגור במשחק הבית הקודם מול הפועל ירושלים) וחמש השורות הראשונות בו יהיו סגורות. גם שלוש השורות הראשונות מאחורי הספסל של מכבי ת"א לא יהיו מאוכלסות, זכר לאותה תקרית בין אוהד הפועל ת"א לאחד מאנשי הצוות הרפואי של מכבי.

סטיבנס, שסיים עם 0 נקודות ב-16 דקות בדרבי הקודם, הוסיף: "אנחנו צריכים ללמוד מהמשחק הראשון, ולהבין שיש עוד משחקים בסדרה הזו שאפשר לנצח בהם. אנחנו פשוט צריכים להתרכז ולשים לב לפרטים הקטנים. מכבי היא קבוצה טובה, אנחנו צריכים להיות מוכנים מנטלית".

עבור סטיבנס, דרבי תל אביבי הוא מושג חדש יחסית, אבל הוא כבר הספיק להבין מה החשיבות שלו ברמת היוקרה. "אני מרגיש שהאנרגיה אחרת בכל משחק כזה", סיפר הפורוורד. "גם אחרי המשחק אוהדים מדברים איתי על זה. ברור שזה דבר גדול, מרגישים את זה בכל מקום".