"העונה הזאת בשבילי היא הרבה יותר מהגביע"

יוסי אבוקסיס אחרי הזכייה: "אי אפשר לתאר את ההרגשה". אשכנזי בעננים: "זה מטורף"

מערכת אתר ערוץ הספורט  16.05.19 - 00:12
תחילת כתבה

בני יהודה עשתה זאת. הקבוצה הצנועה של יוסי אבוקסיס שוב זכתה בגביע המדינה, בפעם השנייה בשלוש העונות האחרונות, אחרי שניצחה הערב (רביעי) בגמר את מכבי נתניה בהכרעה מהנקודה הלבנה (4:5, אחרי 1:1 בתום 120 דקות). הכתומים נהנו מהחטאת פנדל של גבי קניקובסקי כדי לפתוח בחגיגות אחרי הבעיטה המכריעה של יובל אשכנזי, ואת פרץ ההתרגשות אי אפשר היה לעצור.

"וואו, באמת יש דברים שאי אפשר לתאר מה אתה מרגיש בפנים", אמר יוסי אבוקסיס. "כשבאתי ראיתי את כל הקהל, לא יודע מתי הבאנו כזה קהל ומתי הייתה דחיפה כזאת גם כשהיינו בפיגור. תענוג לשמח כ"כ הרבה אנשים, הילדות שלי, אמרתי לאלוהים 'בבקשה שיהיה להם כיף', לצוות ולכולם".

כמה חיכית לזה אתה אישית?
"מה שעשינו בליגה זה יותר מאליפות בשבילי, לקחת קבוצה עם צעירים שלא הכירו אותם ולא זיהו אותם. אמרתי להם שזה לא משנה מה שכתוב על החולצה, אלא בסוף העונה מה שיזהו על החולצה. היום זה היה הסוכרייה שנקראת גביע, אבל העונה הזו בשבילי זה לא פחות מהגביע".

על יובל אשכנזי:
"כשבחרתי את הבועטים אמרתי שיובל נתן לנו את החצי גמר, אז אולי ישים את החמישי. הפנדל נכנס ואני עד עכשיו לא מבין איך. הבחור הזה הגיע למבחנים ביוני בחום והוא מהאימון הראשון היה עם להט ושיגעון. זה מסוג השחקנים שמגיע להם יותר מכולם. מגיע להם הרגעים הגדולים האלו ואלוהים נתן לו פעמיים, היום ובחצי הגמר".

במה שונה הזכייה בתור שחקן ובתור מאמן?
"כשחקן זו הרגשה אחרת, וכעוזר מאמן הייתי גאה. כמאמן ראשי זה שיא התענוג, כי אתה אחראי על מערכת מקצועית ועובד עם בעלים כזה, אבא שלו אמר כשעבר ניתוח שאנחנו צוות מנצח והוא היום שם למעלה ואני מקדיש לו את הזכייה. יש לי צוות מקצועי של אנשים מדהימים והנהלה מדהימה".

כובש הפנדל המכריע, יובל אשכנזי, אמר בסיום: "אני מאד נרגש, זה מטורף, אני כ"כ שמח שעשינו את זה. הפנדל המכריע? אגלה לך סוד, דמיינתי את זה הרבה מאד זמן וזה קרה, אני שמח. עכשיו צריך לחכות שאניף את הגביע ואז זה יהיה בדיוק כמו בחלומות. מהתחלה פינטזתי, אמונה אמונה אמונה - זה שם המשחק. אבוקסיס? קטונתי מלהגיד עליו דברים, מאמן ענק, תמך לאורך כל הדרך ועודד אותנו. הלכנו בדרך שלו ומיותר להגיד עליו דברים".

"היום הגלגל התהפך", אמר דן מורי המאושר. "העונה שלנו התחילה פחות טוב, אבל האמנו בעצמנו. הצעירים שלנו ענקיים ומגיעות להם כל המחמאות. אחרי חדרה, יש לנו את התקציב הכי נמוך. חשוב ליוסי אבוקסיס שנהיה בני אדם לפני הכל. הזכייה הזו מגיעה לו יותר מאשר לכולנו".

הדפס