הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צפו בקריטריום כרמיאל הראשון

במזג אויר נפלא בסופו של האביב אירחה העיר כרמיאל את תחרות הכביש מקצוענית הראשונה שלה . וצפו וקחו חלק בהיסטוריה של העיר היפיפיה הזו .

עוז דודאי  01.05.12 - 19:08

תחילת כתבה
ביום שבת ה – 28/4 נערכה תחרות קריטריום של אופני כביש בפעם הראשונה בכרמיאל. פרנסי העיר החליטו שתחרות זו פותחת מסורת של תחרויות רכיבת אופני כביש בעיר .
האירוע נערך בחסות איגוד האופניים הארצי בסיועה של עיריית כרמיאל עמותת פרחי כרמיאל ומועדון האופניים שלה , ובתמיכה משמעותית של הקהילה היהודית בפיטס בורג והסוכנות היהודית. התחרות נוהלה על ידי עוז דודאי.
במסגרת האירוע התחרו מעל 110 רוכבים מכל הקטגוריות הבכירות בארץ והזוכים במקומות הראשונים זכו בגביעים , מדליות ופרסים כספיים מכובדים .
מזג אוויר נעים ועיר נקייה ומדהימה ביופייה , קיבלו את הרוכבים ונתנו אווירה של חג . גם תושבי העיר והאזור שהצטרפו לחגיגה ועודדו את הרוכבים הפכו את האירוע למיוחד במינו .
המסלול עבר ברחובה הראשי של העיר של כרמיאל וכלל חמש כיכרות, הפרשי גבהים לא קלים והזכיר תחרויות אירופאיות.באוירה אירופאית קלאסית .

את מקצה העילית גברים ניצחו גיא גבאי (IGP) שרכב בצורה התקפית ולאחר שבריחה בה היה לבדו נתפסה, הגיע לספרינט סיום עם שחר גורן (TACC) שסיים במקום השני בפער קטן. למקום השלישי הכללי והראשון במקצה הג'וניורס הגיע עומר שובי (TEAMISGAV-GIANT) שיצא בשבוע הבא עם נבחרת ישראל באופני הרים לסבב תחרויות באירופה. את מקצה הנשים ניצחה פז בש (TACC) שהקדימה את רותם גפינוביץ ודניאלה לוי (500 וואט)
רשת המתנסים סיפקה חוויה תרבותית לבאי האירוע במופעי היפ – הופ וקפוארה , וחברת " באלאנס " המלווה את כל אירועי האופניים בעיר הרהיבה במופע פעלולי אופניים ומיומנות אשר החסירו פעימה בלב כל הצופים.
יחידת התיירות העירונית הפיקה וקיימה משחק משפחתי של " מצא את המטמון " אשר המשפחה שהצליחה למצוא את כל האתרים המבוקשים זכתה באופני שטח חדשים מתנת חנות האופניים " m השביל " אשר ליוותה מקצועית ובמתן חסות לאירוע.
במסגרת עידוד הרכיבה הבטוחה בעיר נמכרו לבאי האירוע וגם באירועים קודמים מאות קסדות לרוכבי אופניים במחיר מסובסד.מארגני התחרות מסרו כי הם רואים בה תחילתה של מסורת ומקווים לארח ובקרוב תחרות נוספת בעירם.