הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בדקה ה-96: זהבי קבע 2:2 מדהים למכבי ת"א בבאזל

מה עוד אפשר להגיד עליו? כוכב הטרבליסטית הבקיע צמד אדיר בשווייץ, כולל אחד עמוק בתוספת הזמן, וקירב את קבוצתו לשלב הבתים של ליגת האלופות. 0:0 או 1:1 בבלומפילד ביום שלישי יספיקו לסלבישה יוקאנוביץ' בשביל להשלים העפלה שנייה בתולדות המועדון

שירלי בר דיין, שליחת ערוץ הספורט לשווייץ  19.08.15 - 23:40

וואו. החלום של מכבי תל אביב להעפיל בפעם השנייה לשלב הבתים של ליגת האלופות מעולם לא היה קרוב יותר לכדי מימוש, ועל הכל חתום שם אחד: ערן זהבי. הערב (רביעי), על כר הדשא של סט. יאקוב פארק בשווייץ, הקפטן קבע 2:2 מול באזל עם שער בדקה ה-96, ששולח את הצהובים לבלומפילד עם הרבה רוח גבית. בשבוע הבא, בבית, הטרבליסטית הישראלית יודעת שגם 1:1 יספיק כדי לשלוח אותה לבמה הכי גדולה של הכדורגל האירופי.

לא הרבה אנשים נתנו למכבי סיכוי כשההגרלה זימנה להם (שוב) את באזל. הרי רק נס מבית היוצר של זהבי, הספיק כדי לדלג על פני ויקטוריה פלזן - והאלופה השווייצרית היא יריבה הרבה יותר מסוכנת. הרי מי אם לא הצהובים יודעים כמה קשה לעבור את השווייצרים, אחרי שהיריבה הדיחה אותם פעמיים בשנתיים האחרונות.

אבל אם חשבתם שזהבי סיים את מעשי הקסם שלו, טעות בידכם. כי להבדיל אלפי הבדלות, זהבי עבור מכבי תל אביב הוא מה שליאו מסי הוא עבור ברצלונה. הוא עשה את זה כל כך הרבה פעמים, לא רק אצלנו בארץ אלא גם באירופה, שאין מנוס מההשוואה הזו. וצמד כמו זה שהוא הבקיע לרשת של באזל הערב רק נועד כדי לנפנף בפני מבקריו - גם באירופה אני יודע לעשות את זה.

אנחנו יכולים להבטיח לכם שבערוץ הגולד כבר מפנים מקום בלוח השידורים כדי לשדר את המשחק הזה בלופ. אמנם מכבי עוד צריכה להשלים את המשימה בשבוע הבא בארץ, אבל אם היא תעשה זאת, השער הזה בדקה ה-96 ייזכר לעד בתור זה שהעניק להם את הכרטיס. הוא ייכנס לספרי ההיסטוריה של הכדורגל הישראלי. ולחשוב שההופעות המאכזבות של הישראליות באירופה בתחילת הקיץ גרמו לכולם להיכנס למרה שחורה.

זהבי לא רק הבקיע את השער המשווה בדקה ה-96, הוא גם הימם את השווייצרים עם נגיעה חכמה לפינה הרחוקה מבישול של אבי ריקן בדקה ה-31. באזל מיהרה להגיב ובדקה ה-39 מתיאס דלגאדו איזן מהנקודה הלבנה לאחר שהוא בעצמו הוכשל על ידי טל בן חיים הבלם. אלא שהחניכים של סלבישה יוקאנוביץ', שהגיעו חדורי מטרה לצאת עם תוצאה טובה, התגוננו מצוין ותיסכלו את היריבה. עד שבריל אמבולו, הכישרון בן ה-18, ניצל עייפות בהגנה וקבע 1:2 בדקה ה-86. ואז הגיע זהבי.

  • מהלך אחרי מהלך, דקה אחרי דקה: היכנסו לזירת המשחק