"בוק זה בוק": עוד הצגה של בוקר בבוסטון

גארד הסאנס נצמד ל-MJ. וגם: מי שבר שיא פרנצ'ייז בסלטיקס?

כפיר שקד
כפיר שקד  19.01.20 - 13:42
תחילת כתבה

בוידאו למעלה: מיטב הביצועים של דווין בוקר מהניצחון על הסלטיקס

ברוח סגירת העשור הנוכחי, בו ג'יימס הארדן קלע הכי הרבה נקודות (19,578), ראסל ווסטברוק מסר הכי הרבה אסיסטים (6,447) וסטף קרי צלף הכי הרבה שלשות (2,452), יש משהו אחד שאי אפשר לקחת מדווין בוקר. המטאור של פיניקס הוא השחקן שקלע הכי הרבה נקודות במשחק בודד, בעשור שנחתם רק לפני שבועיים וחצי, כשצלף לא פחות מ-70 נקודות בהפסד הסאנס לפני כשלוש שנים לבוסטון, ב-TD GARDEN. לפנות בוקר (בין שבת לראשון), שוב הגיעו הבחורים מאריזונה למסצ'וסטס, ובוקר הוכיח שוב שהוא מאוד, אבל מאוד אוהב לשחק באולמה הביתי של בוסטון.

במאמץ אישי עילאי שכמעט והסתיים בטריפל דאבל, עם 39 נקודות, 10 ריבאונדים ו-9 אסיסטים, הראה דווין בוקר שהגיצים שעפו ממנו באותו ערב בלתי נשכח לפני שלוש שנים, מתורגמים כיום לאש של ממש. ההבדל העיקרי בין אותו משחק היסטורי בו הפך בוקר לצעיר אי פעם שקולע 70+ נקודות, היה שהפעם פיניקס גם יצאה מה-TD GARDEN עם ניצחון, 119:123 מול אחת מהקבוצות החזקות במזרח.

"אתה יודע, בוק זה בוק", אמר מאמן הסאנס, מונטי וויליאמס, בסיום הניצחון הרביעי מחמשת המשחקים האחרונים של קבוצתו. "הוא משהו שאני לא לוקח כמובן מאליו אף פעם. בחור כמוהו שיודע לקלוע מכל מצב בכל זמן. זה פשוט אדיר", פירגן מאמנו של בוקר ליהלום הבלתי מעורער של פיניקס שהפך לשחקן הראשון של הסאנס להעמיד שורה סטטיסטית של 39+ נקודות, 10+ ריבאונדים ו-8+ אסיסטים מאז צ'ארלס בארקלי ב-1993(!).

בוקר בצניעות אופיינית בחר שלא להתייחס להופעה האישית המעולה שלו, אלא ליכולת של הסלטיקס לכפות משחק צמוד למרות יתרון של 14 נקודות לזכות פיניקס, פחות מארבע דקות לסיום המשחק שכמעט וקוזז לחלוטין. "היו רגעים שיכולנו לגמור את הסיפור ולהרחיק אותם. זאת קבוצה (בוסטון) מנוסה שלא מרימה ידיים אף פעם", פירגן בוקר בן ה-23 ליריבה. לסיכום הערב האדיר שעבר על הגארד האתלטי של פיניקס, הוא נצמד ללא אחר ממייקל ג'ורדן כשחקן עם ממוצע הנקודות הגבוה ביותר בהיסטוריה מול הסלטיקס, 30.7 בממוצע למשחק.

יש אנשים שאוהבים להיות בבית. אבל בוקר? אוהב לשחק מול בוסטון.

נשארים בבוסטון והפעם עם הקבוצה המארחת. במהלך ההפסד לפיניקס, צלף מרקוס סמארט 11 שלשות מתוך 22 ניסיונות לזכות הסלטיקס והפך לשחקן שקלע הכי הרבה שלשות בהיסטוריה של הליגה במהלך הפסד. "הוא הפגין ביטחון בקליעה ועשה לנו את החיים קלים יותר", התמוגג בראד סטיבנס, מאמנה של בוסטון מהערב יוצא הדופן של סמארט והוסיף, "הוא בחור קשוח שיודע למצוא את החולשות אצל היריב".

11 השלשות של סמראט גם הפכו אותו לשחקן בוסטון שצולף הכי הרבה מחוץ לקשת במשחק אחד בהיסטוריה. ובכל זאת, את הרכז בן ה-25 של הסלטיקס, שסיים עם שיא קריירה של 37 נקודות, כל זה לא ממש עניין בסיום המשחק, "כרגע אין למספרים האלה חשיבות בעיניי", שיתף סמארט בתום ההתמודדות. "הייתי מחליף את כל זה בשביל ניצחון. במיוחד לאור איך שנראינו ברבע הרביעי", סיכם הרכז, ערב היסטורי אישי, שהסתיים בהפסד שלישי רצוף לסלטיקס.