יאניס: "אולי טעיתי". ווילבקין: "מאכזבים בגדול"

כוכב מכבי ת"א אחרי ז'לגיריס: "נתנו להם את הניצחון"

רועי כהן
רועי כהן  20.03.19 - 23:30
תחילת כתבה

ברח לה מהידיים: מכבי ת"א על סף הדחה מהיורוליג אחרי הפסד ביתי שני רצוף - 85:83 הערב (רביעי) לז'לגיריס קובנה. הצהובים כבר הובילו ב-13 נקודות מול הליטאים, אבל לא עמדו בלחץ, שמטו אותו וירדו למאזן 15:12, כך שחלום הפלייאוף נגוז באופן כמעט סופי.

 • איבדה את זה: מכבי ת"א הפסידה 85:83 לז'לגיריס
 • הצביעו בסקרים: מי אחראי לעונה הרעה של מכבי ת"א?
 • כך מכבי ת"א הפסידה: צפו בטעויות הקשות של ווילבקין
 • המריא: צפו בבלאק מטביע מול ז'לגיריס
 • זקוקה לנס: מה מכבי ת"א צריכה כדי לעלות לפלייאוף?
 • אחרי ההפסד המאכזב יאניס ספרופולוס ניסה לספק הסברים: "ההחלטות שלנו בסוף לא היו טובות, נתנו להם לקלוע נקודות קלות בהגנה. הובלנו והמשחק לא היה צריך ללכת לכיוון שהלך. הובלנו חמש דקות לסיום, זה היה צריך להיות מספיק כדי לנצח ולא שמרנו על היתרון. שינינו הרכבים, החטאנו זריקות קלות והם קלעו ממש בקלות".

  ספרופולוס הוסיף: "ניסינו להעלות חמישיה הגנתית כי רצינו למנוע מז'לגיריס לחזור למשחק, אבל ההגנה לא הייתה מספיק טובה. אני מודה שאולי טעיתי והתעכבתי בחלק מהחילופים. אני מקבל אלף החלטות במשחק, הגיוני שיהיו טעויות. הסיכויים? אנחנו אמנם רחוקים מהמיקום לפלייאוף, אבל מתמטית יש לנו עדיין סיכוי, אז נילחם ואז ניראה איך מתמודדים עם הסיטואציה".

  מאמן מכבי ת"א המשיך: "ברגע שהחמצנו שני ליי אפים לקראת הסיום, זה מה ששינה את המשחק. נתנו להם לקלוע נקודות קלות, היינו יותר מתוחים ולחוצים, וזו הסיבה לכמות האיבודים שלנו. אחרי שאתה מוביל, זה קשה".

  סקוטי ווילבקין, שסיים עם 18 נקודות, אבל כשל במאני טיים, הוסיף: "מה עובר לי בראש? רק שאנחנו ממש מאכזבים בגדול, לא היינו צריכים להפסיד. אין לי ספק - נתנו להם את הניצחון. היו לנו כמה איבודים לא רצויים, גם לי היו כמה קריטיים, זה מאוד מאכזב. מה יכולתי לעשות טוב יותר בסוף? לקלוע את השלשה ולמסור טוב יותר לטאריק (בלאק), אולי אז היינו מנצחים. עכשיו אנחנו צריכים להמשיך הלאה ולנצח את חימקי".

  טאריק בלאק, שהצטיין גם הוא עם 18 נקודות והיה אחת מנקודות האור של מכבי ת"א: "היו לנו הרבה איבודים. ז'לגיריס שינתה את ההגנה והתחילה ללחוץ עלינו. היא עשתה לנו מלכודות, גרמה לנו לאיבודים, השיגה נקודות קלות ושינתה את המומנטום. המהלכים האחרונים? זה הכדורסל. לפעמים מצליחים לייצר מהלכים ולפעמים זה הולך בכיוון ההפוך".

  הדפס