האם המשחק של בית"ר י-ם בכדורסל גם יידחה?

במועדון מליגה א' דרשו לדחות את משחק העונה מול הפועל באר שבע בעקבות השלגים, אך האיגוד מסרב. גבי גפן: "הם רוצים שאפרוץ את דרך בורמה כדי לעלות לירושלים?"

רועי גלדסטון  15.12.13 - 18:33
שלג על העיר. רק בליגות הבכירות מותר לדחות משחקים? (gettyimages)
שלג על העיר. רק בליגות הבכירות מותר לדחות משחקים? (gettyimages)
תחילת כתבה

אם נידחו המשחקים של בית"ר ירושלים בכדורגל והפועל ירושלים בכדורסל, גם הירושלמית מליגה א' דרום בכדורסל רוצה להצטרף לחגיגת הדחיות. ביום שלישי הקרוב אמור להיערך משחק העונה של ליגה א' דרום, בין מוליכת הטבלה הפועל באר שבע, לסגניתה בית"ר ירושלים המתחדשת. אך כעת, סימני שאלה רבים מרחפים סביב קיומו של המשחק.

הקבוצה מהבירה ביקשה לדחות את המשחק בשל הסופה שפקדה את המדינה, ובמיוחד את עיר הבירה שהחזירה את העיר 2,600 שנה אחורה לימי המצור של הבבלים בעשרה בטבת. בהנהלת בית"ר טוענים כי הקבוצה לא התאמנה מאז המשחק ביום שני שעבר בו גברה על הפועל הרי יהודה.

ראשי בקבוצה מוסרים כי אימוני הקבוצה שהיו אמורים להתקיים בימים חמישי ושישי בוטלו עקב מזג האוויר. בקבוצה ניסו לקיים אימון נוספים היום (ראשון), אך אולמה הביתי נסגר עד להודעה חדשה, הבית"רים לא אמרו נואש וניסו לארגן אולם חלופי. אך אז התברר כי רק חמישה שחקנים יכולים להגיע, שכן כל הרכבים קבורים עמוק בשלג. גבי גפן: "העיר כולה במצור, כבר יומיים שניתן לעלות לעיר רק בעזרת נגמ"שים. נאלצתי לבטל ארבעה אימונים לקבוצה, בגלל שאף שחקן לא יכול להגיע ברכב. היחיד שיכול להגיע זה עוזר המאמן שלי אסי טיכטל, שגר במרחק הליכה מהאולם. הם רוצים שאפרוץ את דרך בורמה כדי לעלות לירושלים?".

בקבוצה פנו לאיגוד הכדורסל בבקשה לדחות את המשחק, אך אנשי האיגוד אינם מוכנים לדחות את המשחק, בטענה שנדרשת הסכמת באר שבע. מהנהלת בית"ר נמסר: "איך זה שההתאחדות לכדורגל יכולה להפעיל שיקול דעת לגבי דחיית המשחק בסכנין, ופה כולם משחקים אותה ראש קטן?".

בירושלים זועמים גם על הקבוצה מבאר שבע. בטענה שהקבוצה מבירת הנגב תופסת טרמפ על השלג ומנסה להשיג ניצחון קל על קבוצה שלא התאמנה שבוע. כזכור, לפני שנה בזמן מבצע "עמוד ענן", הפועל באר שבע ביקשה מקבוצות יריבות להתחשב במצב השורר בעיר, והקבוצות נענו לבקשתם. "חבל שגורל הקבוצה שתעלה ליגה לא יוכרע בצורה הספורטיבית המיטבית", סיכם גפן.

הדפס