"לא הרבה עזבו את מכבי ת"א עם חיבוקים ונשיקות"

הקדנציה בצהוב ("הציקה לי הדרך בה הם נפרדו ממני, קשה לי להאמין שאחזור"); החזרה לכדורסל הישראלי ("ארצה לקחת עוד תואר או שניים בישראל") ומחלת הנשיקה ("אין לך חשק ותשוקה, אתה מפקפק בגוף שלך"). מקל על העבר, ההווה והעתיד בתכנית "חמישיות"

מערכת אתר ערוץ הספורט  05.06.19 - 10:10
תחילת כתבה

בזמן שמספר הליגיונרים הישראלים בכדורסל הולך וקטן עם השנים, יש ישראלי אחד שממשיך לעשות חייל מעבר לים - גל מקל. הגארד של זניט סנט פטרסבורג סיים עוד עונה מוצלחת באירופה, שהסתיימה בהדחה בחצי הגמר ה-VTB ע"י אלופת אירופה, צסק"א מוסקבה, והערב (שלישי) הוא התארח בתכנית "חמישיות" וסיפר על העבר, ההווה והעתיד.

"אין ספק שהייתה לי עונה מאתגרת בגלל ההיעדרות שלי, שהייתה הכי ארוכה בקריירה, אבל היא הסתיימה בתחושה טובה", סיכם מקל את התחושות. "אם מישהו היה אומר לי לפני חודשיים שככה תסתיים העונה שלי, הייתי לוקח את זה בשתי ידיים. בחודש האחרון אני מרגיש הכי טוב שהרגשתי כבר כמה שנים, עשיתי פלייאוף טוב ויש לי רזומה טוב, אז אני לא דואג לגבי העתיד שלי. מאז שעזבתי את הארץ, בשנתיים האחרונות, אני משחק ברמות הכי גבוהות באירופה, אולי לא יורוליג, אבל בקבוצות טופ יורוקאפ, אז יהיה בסדר".

על עתידו ועל החזרה לכדורסל הישראלי, הוסיף מקל: "אני חושב שבקריירה של שחקן יש כל מיני שלבים. יש שלב שאתה רודף אחרי חלומות, יש שלב שאתה רודף אחרי תארים ויש את שלב הכסף. אני עדיין צריך לחשוב באיזה שלב אני. אני מסתכל על הקריירה שלי ואני חושב שהתמזל מזלי, זכיתי לאחת הקריירות הטובות בכדורסל הישראלי. עכשיו זה הזמן להנות. באיזשהו שלב ברור שארצה לחזור לארץ ולקחת פה עוד איזה תואר או שניים. את האמת שיצא לי לחשוב על זה, אבל יש לי עדיין בריאות, יכולת ורצון לשחק ברמות הכי גבוהות שיש וזה מה שאני עושה בשנתיים האחרונות".

כשנשאל על הקדנציה האחרונה במכבי ת"א, אמר: "אני לא חושב שטעיתי, לא אוהב להגיד שטעיתי בדיעבד. נכון לרגע החתימה זאת הייתה החלטה מצוינת. אני לא מכיר הרבה שחקנים שעוזבים את מכבי בחיבוקים ונשיקות, בסופו של דבר כשהקבוצה לא מצליחה, כולם סופגים את החצים. הגעתי למכבי שנה אחרי שהיא הפסידה את הסדרה לאילת והודחה מוקדם מהיורוליג ולא הצלחתי יחד עם שאר הקבוצה, אבל מבחינתי נתתי את כל כולי".

"אני לא חושב שזה היה קשור למאמן כזה או אחר, אבל כשאני מסתכל על המכלול בכנות, אני יודע מה עשיתי בצורה טובה או פחות טובה. במכבי שופטים אותך לפי הצלחה, אבל אם אני אגיד שהמספרים שלי אז היו יותר טובים מהמספרים במכבי חיפה או בגליל? אתה תגיד שאני טועה. גם ביורוליג המספרים שלי היו בסדר. זאת ההחלטה שהם קיבלו ואני מכבד אותה, אבל קצת הציקה לי הדרך. קרו דברים במהלך העונה שגרמו לי להבין שזה לא ילך. הייתה עונה קשה לכולם ואנחנו ספגנו הכל. אני מכבד את ההחלטה שלהם, אבל קשה לי להאמין שאחזור למכבי. רוצה להינות ולממש את עצמי, מתישהו אחזור לארץ כדי להגשים את החלומות שעוד נשארו לי".

על הנדודים מקבוצה לקבוצה, הוסיף: "זה משהו שיושב בלב. אתה רוצה בית, אתה רוצה להיות סמל ושייזכרו אותך. זה משהו שיושב עלי ואולי זה עוד יקרה, אבל אני כל כך מאושר ממה שעשיתי עד היום, באמת שהתמזל מזלי. אני רוצה להתרכז בכאן ובעכשיו".

מקל, שפיספס את רוב שלבי העונה בשל מחלת הנשיקה, התייחס לבריאותו: "כן, חשבתי שכל העונה תתפספס. אני זכיתי בלוטו פעמיים, כי היה לי מחלת הנשיקה כבר בגיל 17 ועכשיו קיבלתי וירוס נוסף. גילינו את זה מאוד מאוחר, אולי הודות לצוות הרפואי של הקבוצה. התחלתי את העונה עם קרע בשריר ואז חזרתי, הרגשתי רע ועליתי לשחק עם חום. בהתחלה אמרו לי שזה אלרגיה או דלקת ובסוף שלחו אותי לבדיקה. כשדיברתי עם הרופא שלי בארץ הוא אמר לי שסחבתי את זה כמה חודשים. זה לא נעים, בטח לספורטאים, שהגוף בשבילם זה הכל. אין לך חשק, אין לך תשוקה, אין לך כלום. אתה מתחיל לפקפק בגוף. שמח שיצאתי מזה בסדר".

לסיום, מקל התייחס לחסימה שספג מהיינס בסדרה נגד צסק"א, שהכריעה את הסדרה לטובת אלופת אירופה: "יצאתי צ'יפס. בפסק זמן המאמן שלנו סימן תרגיל וידעתי שהיינס יגיע. אמרתי לו שאני מעדיף לקחת את הגארד ששמר עלי באחד-על-אחד, שזה בטח יותר טוב מלשחק מול השומר אולי הטוב באירופה. עשיתי מה שהמאמן ביקש, כל כך התרגשתי שעברתי את היינס ואז הוא בא משום מקום וחסם אותי. אני חושב שהייתה לנו סדרה מכובדת איתם, אולי חוץ מהמשחק הראשון, הרגשתי שהגיע לנו לנצח לפחות משחק אחד".

תגובת מכבי תל אביב: "אנחנו אוהבים את גל מקל מאוד ומאחלים לו הצלחה. מדובר בספורטאי למופת. הפרידה ממנו הייתה על רקע מקצועי בלבד".

הדפס