סנסציה: סשה זברב זכה בטורניר סוף השנה

הגרמני ניצח 4:6, 3:6 את נובאק ג'וקוביץ' וירוויח 2.5 מיליון דולר

מערכת אתר ערוץ הספורט  18.11.18 - 22:03
תחילת כתבה

איזו דרך לסייים שנה! אלכסנדר זברב זכה היום (ראשון) בטורניר סוף השנה לאחר שניצח 4:6, 3:6 את נובאק ג'וקוביץ' תוך שעה ו-21 דקות והפך לטניסאי הצעיר ביותר בעשור האחרון שזוכה בתחרות.

ג'וקוביץ' הגיע כפייבוריט גדול לגמר. המדורג 1 בעולם ניצח ב-35 מ-37 משחקיו האחרונים ולא איבד אף משחקון הגשה בטורניר. לפני ארבעה ימים בלבד הסרבי הביס את זברב במשחק שבו שמט רק חמישה משחקונים.

אף על פי כן, למן הרגע הראשון בהתמודדות הערב הגרמני הראה שהוא לא חושש. הדבר שעבד הכי טוב עבור זברב היה מכת גב היד שלו, ובמשחקון התשיעי הוא הצליח לשבור, ומיד לאחר מכן סגר את המערכה. עם פתיחת המערכה השנייה ג'וקוביץ' נשבר, אבל מיד שבר והשווה. במשחקון השלישי זברב שבר שוב בדרך לניצחון 1:6 במערכה ו-0:2 במשחק אחרי הפגנת עליונות ברורה. הגרמני סיים עם 23 ווינרים לעומת 7 בלבד של ג'וקוביץ', וחבט עשרה אייסים לעומת אחד בלבד של הסרבי בהופעה נרפית.

בעקבות הזכייה זברב שלשל לכיסו יותר מ-2.5 מיליון דולר והשיג 1,300 נקודות דירוג. הגרמני, שהפך לראשון מארצו שזוכה בטורניר מאז בוריס בקר ב-1995, יסיים את השנה במקום הרביעי בדירוג. ג'וקוביץ' מסיים שנה אדירה בטעם חמצמץ.

הדפס