ג'וקוביץ' ניצל מהדחה בדוחא, נדאל שוב פרש

הסרבי הפך פיגור ל-1:2 מול פוצ'וביץ'. הספרדי שומר את עצמו לגרנד סלאם. מארי הודח בבריסביין על ידי מדבדב

מערכת אתר ערוץ הספורט  02.01.19 - 18:34
(getty, Quality Sport Images)
(getty, Quality Sport Images)
תחילת כתבה

בעוד פחות משבועיים ייצא לדרך הגרנד סלאם הראשון של שנת 2019, אליפות אוסטרליה הפתוחה. הטניסאים הגדולים של הסבב העולמי כבר החלו את ההכנות, ורובם משתתפים בימים אלו בטורנירים הראשונים של עונת הפעילות החדשה.

היום (רביעי) חלק מהם הראו שהם עוד צריכים להסיר חלודה, כאשר נובאק ג'וקוביץ' כמעט הודח בשמינית הגמר של טורניר דוחא, אך ניצח אחרי מהפך. אנדי מארי הפסיד בשלב דומה של טורניר בריסביין, אוסטרליה, בעוד רפאל נדאל פרש עוד לפני ההתמודדות שלו, שכן אחרי בדיקת MRI המליצו לו הרופאים לוותר על המשחק כדי שיוכל להיות כשיר לגרנד סלאם הקרוב.

"אומרים שאם אשחק היום, יהיה סיכון שלא אהיה כשיר למלבורן", אמר נדאל, שממשיך לסבול מרגישות בשריר הירך. "אצטרך להתחיל להתרגל לזה שדברים כאלה יכולים לקרות, במיוחד כשחוזרים מפציעות. צריך להמשיך הלאה".

בדוחא ג'וקוביץ' ניצח היום 1:2 את מרטון פוצ'וביץ' (36 בעולם). ההונגרי כמעט הפתיע את המדורג הבכיר בעולם עם שבירה בסט הראשון וניצחון 4:6. המערכה השנייה הייתה צמודה, אך שם הסרבי הצליח לשבור בעצמו ולנצח 4:6, ואז הוא שייט במערכה המכריעה עם 1:6 קליל. ברבע הגמר של הטורניר בקטאר צפוי לנו קרב מעניין בין רוברטו באוטיסטה אגוט לבין סטניסלב ואוורינקה.

חוזרים לבריסביין, שם אנדי מארי (240 בעולם), שהפסיד 2:0 לדניל מדבדב (16 בעולם), ולא נראה שמצליח לעשות את דרכו בחזרה לטופ העולמי. בריטי נוסף שאכזב לפנות בוקר הוא קייל אדמונד (14 בעולם), שהודח אחרי 2:0 ליאסוטאקה אוצ'יאמה (185 בעולם). מדבדב יפגוש ברבע הגמר את מילוש ראוניץ' (18 בעולם), כאשר קרב גדול נוסף יפגיש בין קיי נישיקורי (9 בעולם) לגריגור דימיטרוב (19 בעולם).

הדפס