דוחא: באוטיסטה אגוט הפתיע את ג'וקוביץ'

הספרדי בגמר אחרי 1:2 "אזכור את המשחק הזה זה כל חיי". היריב הבא: ברדיך

מערכת אתר ערוץ הספורט  04.01.19 - 20:29
הפסד מאכזב. ג'וקוביץ' (KARIM JAAFAR, Getty)
הפסד מאכזב. ג'וקוביץ' (KARIM JAAFAR, Getty)
תחילת כתבה

שבוע וחצי לפני אליפות אוסטרליה, נובאק ג'וקוביץ' לא ממש מוכן לגראנד סלאם הראשון של השנה. המדורג ראשון בעולם הודח הערב (שישי) בחצי גמר טורניר דוחא אחרי הפסד 3:6, 7:6 (6) ו-6:4 לרוברטו באוטיסטה אגוט (24). הספרדי יפגוש בגמר את תומאש ברדיך הצ'כי (71), שגבר 6:7 (6) ו-3:6 על מרקו צ'קינאטו האיטלקי (20).

ההפסד של ג'וקוביץ' הגיע אחרי ששרד מותחן בשמינית הגמר מול מרטון פוצ'וביץ' והפך פיגור מערכה לניצחון ברבע מול ניקולוז בסילשווילי. גם הפעם זה הלך קשה לסרבי למרות שהוא ניצח את המערכה הראשונה והוביל 3:4 בשנייה. אלא שבאוטיסטה אגוט לא ויתר כל כך מהר, השתפר והשווה ל-1:1 במערכות עם 6:8 בשובר השוויון. הוא עמד בלחץ גם במערכה השלישית והנחיל לג'וקוביץ' את ההפסד הראשון שלו השנה.

עבור נולה זה הפסד ראשון אחרי 13 ניצחונות רצופים בדוחא ובסך הכל הפסד שני לבאוטיסטה אגוט בתשעה משחקים. זו גם הפעם הראשונה שהוא מנוצח מול יריב מחוץ לטופ 20 מאז המשחקים האולימפיים בריו כשהפסיד לחואן מרטין דל פוטרו שדורג אז במקום ה-141. בסבב זה קרה לג'וקוביץ' בפעם האחרונה בווימבלדון ב-2016 מול סם קוורי (41).

באוטיסטה אגוט אמר בסיום: "אני אזכור את המשחק הזה כל חיי, הייתה פה אווירה מדהימה. אני עובד כל יום כדי לשחק טניס כזה ואני הכי מאושר שיש. זה היה קשה מאוד והייתי צריך לשחק טוב מאוד. נלחמתי עד הנקודה האחרונה".

כאמור, באוטיסה אגוט יצטרך לנצח את ברדיך כדי לזכות בתואר התשיעי שלו בסבב. הצ'כי שחזר לאחרונה אחרי פציעה שהשביתה אותו למשך חצי שנה, הציל חמש נקודות מערכה במהלך שובר השוויון של המערכה הראשונה מול צ'קינאטו. המשחק מול באוטיסטה אגוט יהיה הגמר הראשון של ברדיך בסבב מאז חודש מאי.
הדפס