צפו: נדאל ופדרר ניצחו וייפגשו בחצי הגמר

0:3 מוחץ לספרדי על נישיקורי. 1:3 לשווייצרי על ואוורינקה. קונטה הפתיעה את סטיבנס ועלתה לחצי הגמר, שם תתמודד מול וונדרוסובה

מערכת אתר ערוץ הספורט  04.06.19 - 22:20
תחילת כתבה

(בווידאו: הניצחון של נדאל)

מרגע שהרולאן גארוס יצא לדרך היה נראה שכולם מחכים למפגש בין רפאל נדאל (השני בעולם) לרוג'ר פדרר (3) בחצי הגמר, והנה זה קורה. הספרדי היה הראשון מבין השניים שהעפיל הערב (שלישי) לשלב ארבע האחרונים ועשה את זה די בקלות עם 1:6, 1:6 ו-3:6 על קיי נישיקורי (7).

היפני לא ממש הצליח להוות יריב לשור ממאיורקה, שעשה ככל העולה על רוחו על החימר. גם הפסקת גשם של שעה, שהגיעה אחרי שנדאל הוביל כבר 0:2 במערכות ו-2:4 בסט השלישי, לא ממש הצליחה לעצור את הקצב של הספרדי בדרך להופעה מספר 12 בקריירה בחצי הגמר ברולאן גארוס.

נדאל שזכה בטורניר לא פחות מ-11 פעמים, הגיע לחצי הגמר תוך כדי שהוא שומט רק מערכה אחת בכמעט 11 שעות של טניס (659 דקות). זה קרה בסיבוב השלישי בניצחון 1:3 על דויד גופן הבלגי.

לא הרבה אחרי שנדאל העפיל לחצי הגמר, הגיע גם תורו של פדרר. השווייצרי שגם משחקו מול סטניסלס ואוורינקה (28) הופסק למשך כשעה בגלל הגשם כשהם היו באמצע המערכה הרביעית, הבטיח את מקומו בשלב ארבעת האחרונים אחרי 6:7 (4), 6:4, 6:7 (5) ו-4:6. הניצחון שהושלם אחרי שלוש שעות ו-35 דקות של טניס סידר לפדרר הופעה שמינית בקריירה בחצי גמר הרולאן גארוס.

פדרר בן ה-37 שהעפיל לשלב ארבע האחרונים בפאריס לראשונה מאז 2012, הוא הטניסאי המבוגר ביותר שעושה את זה מאז 1968. הוא הצליח לשבור רק פעמיים מתוך 18 נקודות שבירה (11%), אבל בסופו של דבר היה גדול על ואוורינקה. כעת המדורג שלישי ינסה להנחיל לנדאל הפסד ראשון במפגשים ביניהם ברולאן גארוס כשכרגע המאזן ביניהם עומד על 0:5 לספרדי.

צפו בניצחון של פדרר >>

הרולאן גארוס מגיע לרגעי ההכרעה ורבע הגמר הביא איתו הדחה נוספת של טניסאית מהעשיריה הראשונה בדירוג העולמי. הפיינליסטית מהשנה שעברה, סלואן סטיבנס הובסה 6:1, 6:4 על ידי ג'והאנה קונטה ונפרדה מהטורניר מוקדם מהצפוי.

השנה האחרונה שעברה על סטיבנס לא הייתה מרשימה, בלשון המעטה, ואחרי שהודחה בשמינית גמר אוסטרליה הגיעה המפלה מול קונטה הנחושה. הבריטית סגרה עניין בתוך שעה ו-12 דקות תוך שהיא מנחיתה שישה אייסים לעומת אחד של המדורגת שביעית בעולם, ולכך הוסיפה 25 ווינרים.

עבור קונטה בת ה-28 ההגעה מדובר בהשוואת הישג השיא שלה במייג'ורים - חצי הגמר. זוהי הפעם הראשונה שהיא מגיעה למעמד בפאריס, כשבכל הארבע הקודמות כלל לא עברה את הסיבוב הראשון. היא תתמודד מול המנצחת במפגש בין פטרה מרטיץ' למרקטה וונדרוסובה.

צפו בניצחון של קונטה -->

קונטה תפגוש בשלב הבא את הסנסציה של התחרות, מרקטה וונדרוסובה, שממשיכה בטורניר החלומי שלה אחרי שגברה על המדורגת 31 פטרה מרטיץ' - 6:7, 5:7. הצ'כית בת ה-19 הפכה פיגור של 5:3 בסט הראשון ואפילו הצילה שלוש נקודות מערכה בדרך לניצחון אחרי שעתיים ודקה.

וונדרוסובה היא השמאלית הרביעית בלבד שהעפילה לפחות ל-8 האחרונות של הרולאן גארוס בעשור האחרון, כשקדמו לה אנג'ליק קרבר, לוסי ספארובה ופטרה קביטובה. וונדרוסובה טרם הפסיכה מערכה בטורניר.

צפו בניצחון של וונדרוסובה -->