לראשונה: הוקם ארגון שחקניות בליגת הנשים

מטרות הארגון: עידוד הגעת קהל והחזרת הענף לקדמת הבמה

רועי כהן
רועי כהן  03.09.19 - 18:09
(צילום באדיבות ארגון השחקניות)
(צילום באדיבות ארגון השחקניות)
תחילת כתבה

שחקניות הכדורסל בליגת על לנשים הודיעו היום (שלישי) לראשונה על הקמת ארגון שחקניות הכדורסל בישראל. הארגון הוקם ביוזמה של שחקניות ליגת העל, ובשיתוף כדורסלניות מקצועניות המשחקות מעבר לים, ובליגות המשנה בישראל. בעבר היו התארגנויות של שחקניות במסגרת הסתדרות העובדים, אך כעת מדובר בהתארגנות עצמאית ראשונה מסוגה, ללא תלות בגופים חיצוניים.

החל מחודש אפריל קיימו שחקניות הליגה מספר מפגשים בהם הגדירו את יעדי ומטרות הארגון וכן את דרכי הפעולה הכוללות, בין היתר, שאיפה לעבוד בשיתוף פעולה מלא עם מנהלת ליגת העל ואיגוד הכדורסל. הארגון, הפועל ללא מטרות רווח, הוא התארגנות וולונטרית של כלל השחקניות, לשווק, לקדם, לשנות ולשפר את ענף כדורסל הנשים ואת ההתייחסות לענף בציבור ובתקשורת.

בכוונת השחקניות החברות בארגון לפעול לעידוד הגעת אוהדים למגרשים, שיווק חדשני לשיפור המוצר, בדרך של שיתוף פעולה מול הגורמים האמונים על קידום ושמירת ספורט הנשים בכלל, והכדורסל בפרט.

שחקנית נבחרת ישראל, יערה יצחקי, ממובילות הארגון, ומי שארגנה את כנס הפתיחה, אמרה: "מטרת העל אשר לשמה פועל הארגון היא החזרת כדורסל הנשים לקדמת הבמה והפיכתה לאטרקטיבית כבעבר. הארגון יפעל לקידום ודאגה לתנאי שחקניות הכדורסל המקצועניות. הארגון רואה במנהלת ליגת העל, באיגוד הכדורסל, יושבי הראש והמאמנים שותפים לדרך ולמטרות הארגון, ובימים הקרובים יחלו בפגישות להציג את המטרה ולהציע פתרונות".

עוד הוסיפה: "על ידי סיקור תקשורתי ראוי של כדורסל הנשים ושיווק פעילות כדורסל הנשים בקהילה, השחקניות מאמינות שאפשר יהיה להחזיר את כדורסל הנשים לקדמת הבמה, מקום שכדורסל הנשים היה בו בעבר".