אין סיכום, קבוצות הלאומית הודחו מהגביע

רק מכבי חיפה תשתתף בשלב הבא עם קבוצות ליגת העל. מנהלת הליגה הלאומית: "מה שהאיגוד עושה הוא בבחינת 'הרצחת וגם ירשת'"

רועי כהן ועמרי מנהיים  15.10.18 - 12:10
תחילת כתבה

הסיבוב הראשון בגביע המדינה לא יתקיים, זאת אחרי שאיגוד הכדורסל הודיע היום (שני) כי לא הושגו הסכמות מול מנהלת הליגה בנוגע להסרת השביתה. המשמעות היא שכל קבוצות הליגה הלאומית הודחו מהגביע פרט למכבי חיפה שתשתתף בשלב הבא ביחד עם קבוצות ליגת העל.

ההחלטה התקבלה אחרי  פגישה של יו"ר איגוד הכדורסל, עמירם הלוי, עם ראשי קבוצות הליגה הלאומית ויו"ר המנהלת, עוגן יוחננוב, אתמול ואחרי שהאיגוד פנה לקבוצות הלאומית שהודיעו שאין בכוונתן להופיע למשחקי הליגה וגביע המדינה שהיו אמורים להתקיים בהמשך השבוע. כאמור, בשל כך הוחלט על הדחת קבוצות הלאומית מהגביע לעונה הזו. היוצאת מהכלל היא מכבי חיפה, שלא שלחה הודעה על כך שאינה משתתפת במשחקים.

מהאיגוד נמסר: "אנחנו מצרים על החלטת קבוצות הליגה הלאומית שלא להופיע למשחקים וזאת אחרי שהנהלת האיגוד כבר קיבלה החלטה פה אחד, על הגדלת ליגת העל ל-14 קבוצות החל מעונת 2020/21 ושכבר בסיום עונת המשחקים הבאה יעלו לליגת העל לפחות 2 קבוצות. ההחלטה שלא להופיע למשחקים פוגעת בראש ובראשונה בקהל אוהדי הכדורסל ובנוער שרצה לראות את משחקי הליגה הלאומית והגביע".

במנהלת הליגה הלאומית אמרו בתגובה: "מה שאיגוד הכדורסל עושה הוא בבחינת 'הרצחת וגם ירשת'. אם אתם רוצים לחסל את השחקן הישראלי - פשוט תגידו". יוחננוב אמר: "מה אנחנו רוצים? שיגדלו פה שחקנים, שיגדל דור עתיד איכותי. נבחרת העתודה היא אלופת אירופה ורוב השחקנים שלה שיחקו בלאומית. אם לא רוצים שיהיו פה שחקנים ישראלים זה בסדר. זה שהעיפו אותנו מהגביע רק מוכיח שלאנשים לא באמת אכפת מהכדורסל הישראלי. עכשיו הפכו את גביע המדינה לעוד מפעל של ליגת העל".

הדפס