טימור: "נהנים להיות בנבחרת, זה לא עול"

הגארד ל-"5 באוויר": "מקל עליי שעודד קטש הוא המאמן"

מערכת אתר ערוץ הספורט  28.11.18 - 16:38
תחילת כתבה

נבחרת ישראל בעיצומן של ההכנות לצמד המשחקים מול סרביה וגאורגיה במוקדמות המונדובאסקט. איגוד הכדורסל הודיע כי אזלו הכרטיסים למשחק נגד סרביה ביום שישי הקרוב, בשונה מהמשחקים הקודמים של הנבחרת, בהם האולם לא היה מלא עד אפס מקום. היום (רביעי) דיבר בר טימור, גארד הכחולים-לבנים שמתאמן תחת עודד קטש גם בהפועל ירושלים, וסיפר בראיון לתכנית הרדיו "5 באוויר" על ההכנות ועל ההתקדמות האישית שלו.

"זו לא התכנסות רגילה של הנבחרת, אנחנו סגל עמוק וגדול, עושים אימונים טובים ומנסים להתכונן הכי טוב שאפשר לשני משחקים לא קלים", אמר טימור. "לי באופן אישי מאד קל שעודד הוא המאמן. אנחנו מכירים אותו, מתחברים מאד מהר, התרגילים די דומים. זה מקל עלינו, אבל גם כאלה שלא משחקים אצלו מתחברים מאד מהר ובקלות. אנחנו יודעים מה אנחנו צריכים לעשות, באימונים שלנו רואים את זה עוד יותר, וזה אמור לעזור לנו בשני המשחקים האלה".

"אני חושב שאנחנו צריכים לצפות לניצחון, אנחנו תמיד רוצים וצריכים לנצח. החלונות באמצע העונה כן מעניקים לנו איזשהו סוג של יתרון, כי אין מה לעשות, הכוכבים הגדולים לא מגיעים. הדרייב אין יהיה מלא, אז אני חושב שכן אנחנו צריכים לנצח. אף פעם לא צריכים להסביר לנו מה זה הנבחרת, מה זה להעפיל לאליפות אירופה. תמיד ידענו שזה כבוד גדול ושזו זכות להיות בנבחרת, כולם מבינים את המשמעות, ואני לא חושב שצריך להסביר לנו לחינם".

כשנשאל לגבי ירידה בדקות המשחק שלו בהפועל ירושלים, ענה: "זו הסיטואציה, זה יכול לקרות בקריירה של שחקן וזה קורה כרגע. תמיד מבאס לשחק קצת פחות, אבל כשאתה נמצא במקום מסוים, צריך להבין את הסיטואציה. לפעמים יש עליות וירידות גם בפן האישי, לפעמים אתה משחק קצת יותר או קצת פחות. זה חלק מהעניין בקבוצה גדולה, וגם אם משחקים פחות זה לא אומר שאתה לא יכול לתרום, העונה עוד ארוכה. יש הרבה גארדים בנבחרת, אני לא יודע בדיוק כמה יהיו בסוף, אבל נהיה מספיק גארדים".

טימור הוסיף: "הנבחרת כן שינתה קצת את פנייה בשנתיים האחרונות. מאז האליפות בארץ השתנה רוב הסגל, גם באופן טבעי שחקנים עוזבים את הנבחרת ונכנסים שחקנים צעירים. בחלונות האלה זה מכריח אותך לשנות, כי אנשים נמצאים בכושר מסוים, יש פציעות ולא תמיד זה מסתדר לבוא. גיא פניני עם הניסיון שלו, ועם השחקן שהוא, כמה שהוא נותן לצעירים ומסביר לכולם, וזה מאד חשוב. הוא ווינר, הוא קפטן אמיתי".

"אני לא חושב ששחקן צריך להתפתח בנבחרת, בטח בשיטה הזאת שמתאמנים חמישה ימים ואז משחקים. אני לא יודע להגיד לך בדיוק מה צריך להיות מספר הזרים האולטימטיבי וכמה זה ישפיע על הנבחרת לרעה. איזה קבוצת כדורגל אני אוהד בארץ? מכבי חיפה, אני חיפאי ומאחל להם המון הצלחה בדרבי".

"אני חושב שצריך לבנות על מי שרוצה להיות בנבחרת. בסוף כדאי שמישהו יהיה, בכל קבוצה אבל בטח בנבחרת, מישהו שרוצה להיות ולא מישהו שמכריחים אותו. אנחנו השחקנים פחות מתעסקים בזה, ואנחנו יותר נהנים להיות בנבחרת. זה לא איזה עול, זה כיף לנו, זה כבוד לנו, ומי שרוצה להיות בנבחרת זו זכות, ואני חושב שככה צריך להסתכל על זה. יכול להיות שזה בגלל שאנחנו ישראלים".

הדפס