פניני: "חייבים להבין שבלי הקרבה לא נשיג תוצאות"

ישראל מוכנה למפגש הקריטי בגיאורגיה (17:00, ישיר ב-5SPORT). יפתח זיו במקום טימור, ארצי נמצא עם הנבחרת אבל לא ייכלל בסגל. ג'ייק כהן: "זאת יריבה עם הרבה כלי נשק"

עמרי מנהיים  03.12.18 - 10:03
תחילת כתבה

נבחרת ישראל תעלה הערב (שני, 17:00, ישיר ב-5SPORT) לאחד ממשחקיה החשובים בשנים האחרונות, מול גיאורגיה בטביליסי, כשבראש מטרה אחת - לנצח בשלושה משחקים רצופים ולרשום עליה סנסציונית לאליפות העולם בקיץ 2019.

  • הערב ב-17:00, ישיר ב-5SPORT: ישראל מול גיאורגיה

בסגל יהיה שינוי אחד בהשוואה לזה שניצח את סרביה, כאשר יפתח זיו יחליף את בר טימור שנשאר בישראל בשל כאבי גב. נתנאל ארצי, שהמריא לגיאורגיה, לא יירשם למשחק וימתין לבכורה שלו בנבחרת הבוגרת.

מי שלזכותו כבר 150 הופעות בדיוק במדים הלאומיים הוא גיא פניני, שהצטיין מול סרביה עם 18 נקודות ושלשות מכריעות. "אנחנו ממשיכים בדרך שלנו, כמו שנבחרת ישראל צריכה לשחק", אמר הפורוורד בן ה-35. "נצטרך להגיע צנועים, על רגליים הקרקע, אחרי ניצחון גדול. חייבים לדעת שבלי הקרבה לא נשיג תוצאות, לכן צריך לבוא בגישה הכי חיובית ולוחמנית".

פניני הוא השחקן המנוסה ביותר בסגל - ומודע לעובדה שלמיקום המשחק תהיה השפעה גדולה: "כמובן שבמגרש חוץ אתה חייב להיות יותר שקול ואחראי ולהגיב בהתאם לריצות של הקבוצה היריבה. אני בטוח שיהיו להם דקות של מומנטום כי זה אולם ביתי ואנחנו נצטרך להגיב כמו שצריך".

גיאורגיה, כידוע, תחסר את השחקן המשמעותי ביותר שלה, טורניקה שנגליה, שלא שוחרר על ידי באסקוניה. "הוא שחקן מעולה ויחסר להם", אמר ג'ייק כהן, שאמור היה להתמודד מול הפורוורד הגיאורגי המצוין. "אבל הם קבוצה טובה עם הרבה כלי נשק ככה שאנחנו נהיה מפוקסים, לא משנה מה".

כהן התייחס גם לאווירה החיובית סביב הנבחרת: "כיף לנו ביחד. יש פה שחקנים צעירים שמשתפרים מיום ליום, אנחנו לומדים לשחק טוב יותר אחד עם השני, זה מרגש. זה הולך להיות אתגר גדול עבורנו אבל זה יהיה מאמץ קבוצתי, לא אישי".

הדפס