צפו: בוטבול הודח מאל' העולם תוך 47 שניות

ג'ודו: הישראלי נכנע בסיבוב השני. נלסון לוי הפסידה בשמינית הגמר

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  22.09.18 - 11:48
תחילת כתבה

יומה השלישי של אליפות העולם בג'ודו לא סיפק הבוקר (שבת) בשורה גדולה לישראל ושני הנציגים שלנו הודחו בשלב מוקדם. אצל הנשים תמנע נלסון לוי נפרדה בשלב שמינית הגמר, בעוד אצל הגברים טוהר בוטבול הפסיד בקרב הראשון שלו בתוך 47 שניות בלבד.

תמנע נלסון לוי (עד 57 ק"ג) העפילה אוטומטית לסיבוב השני, שם התמודדה מול אנה בורובסקה מפולין. אחרי ארבע דקות של קרב, לישראלית היו אומנם שני עונשים אך אף אחת מהספורטאיות לא הצליחו להשיג ניקוד הקרב נכמס לניקוד זהב. שם נלסון לוי התעשתה ולאחר קצת למעלה מחצי דקה השיגה ווזארי ששלח אותה לשלב הבא - שמינית הגמר.

בשמינית הגמר, נלסון לוי פגשה את וואנג הקוריאנית. הישראלית דווקא פתחה טוב את הקרב, גילתה עליונות ואף עלתה ליתרון עם ווזארי, אבל דקה לסיום היריבה מקוריאה הצליחה להטיל את נלסון לוי בווזארי וזה כנראה הוציא את הישראלית מפוקוס. כמה שניות לאחר מכן וואנג הטילה את נלסון לוי באיפון, מה שגרם להדחתה של הישראלית מהתחרות באופן סופי.

טוהר בוטבול (עד 73 ק"ג) הודח כאמור בשלב מאוד מוקדם של התחרות - בתוך פחות מדקה בקרב הראשון שלו. הוא העפיל אוטומטית לסיבוב השני, שם פגש את טומי מסיאס השוודי, מדליסט הארד מאליפות אירופה האחרונה שהתקיימה בתל אביב. אחרי 47 שניות היריב השוודי הצליח להטיל את בוטבול, תחילה השופט העניק ווזארי אבל לאחר מכן קבע איפון שסיים את דרכו של הישראלי בתחרות.

כעת, התקווה הישראלית מופנית כלפי אלוף אירופה שגיא מוקי (עד 81 ק"ג) וגילי שריר (עד 63 ק"ג), שיעלו מחר על המזרן בבאקו.

הדפס