ביום חמישי: אליפות ישראל בג'ודו תצא לדרך

שני הרשקו על התחרות: "תמיד מתגלות ספורטאיות חדשות"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  03.12.18 - 19:39
האליפות מתקרבת. קוכמן (איגוד הג'ודו)
האליפות מתקרבת. קוכמן (איגוד הג'ודו)
תחילת כתבה

אליפות ישראל בג'ודו תיערך ביום חמישי, כשלחובבי הג'ודו תהיה אפשרות לצפות מקרוב בעיקר בדור העתיד של הג'ודו הישראלי. אלון רחימא, אלון אהרון, ירין מנגד, אורון גינר, אמיר דנטה, דילן רציסטר ולי קוכמן צפויים להתחרות, בין היתר.

  • קרבות הגמר יועברו בשידור ישיר בערוץ הספורט

באיגוד החליטו כי כל הג'ודאים שמשתתפים בטורניר המאסטרס היוקרתי באמצע דצמבר, לא יקחו חלק בתחרות. המשמעות היא שטל פליקר, ברוך שמאילוב, טוהר בוטבול, פיטר פלצ'יק, שירה ראשוני, נוער מינצקר, גילי כהן, גפן פרימו, בטינה טמלקובה ותמנע נלסון לוי שהוזמנו למאסטרס, לא ישתתפו. אורי ששון ושגיא מוקי פצועים.

מאמן נבחרת הגברים, אורן סמדג'ה, אמר: "אליפות ישראל זה זמן טוב לראות את דור ההמשך של הג׳ודו הישראלי. מתחרים ספורטאים צעירים עם הרבה מוטיבציה ורצון לנצח את הבוגרים הוותיקים, ויתחרו ספורטאים שזכו במדליות מאליפויות אירופה ומהסבבים החשובים בעולם. התחרות תהיה סימולציה טובה לקראת הגראנד פרי שייערך בפעם הראשונה בישראל".

מאמן נבחרת הנשים, שני הרשקו, אמר לערוץ הספורט: "אליפות ישראל לבוגרות זה תמיד אירוע מרגש ותמיד אירוע שמתגלות בו ספורטאיות חדשות. לראשונה בהיסטוריה הוזמנו 6 ספורטאיות לתחרות המאסטרס שמתקיימות שבוע לאחר אליפות ישראל. מכיוון שמדובר בתחרות חשובה מאוד לניקוד האולימפי, החלטנו לא לשתף את 6 הספורטאיות הבכירות שלנו באליפות ישראל, יש בכך יתרונות וחסרונות לגבי האליפות. היתרונות הם שנוכל לתת במה לספורטאיות הדרג השני ולדור הצעיר, אני מאמין שנזכה לראות קרבות איכותיים ומעניינים".

הדפס