פלצ'יק: "לקהל בארץ יש אנרגיה מחשמלת"

ההכנות לגרנד פרי הראשון אי פעם בישראל הושלמו. צפו בכתבה

ניר מימון (צילום: אלן שיבר)  23.01.19 - 21:05
תחילת כתבה

המזרנים מוכנים, החלוקים כבר מחוממים, וכל העיניים של עולם הג'ודו כבר מופנות לעבר תל אביב. מחר (חמישי) ייפתח הגראנד פרי הראשון אי פעם בישראל, והיום נערכה מסיבת עיתונאים חגיגית בה גם קיימו את ההגרלה המלאה להתמודדויות של כל קטגוריות המשקל. בקטגוריות הנמוכות יתחרו מחר 18 ישראלים וישראליות, מביניהם גם ברוך שמאילוב וטל פליקר בגברים ונועה מינצקר, שירה ראשוני, גפן פרימו, גילי כהן ותמנע נלסון לוי בנשים, שידלגו אוטומטית לסיבוב השני.

ירדן ג'רבי, זוכת מדליית הארד באולימפיאדת ריו 2016, אמרה בתחילת מסיבת העיתונאים: "להתחרות בארץ זה פוש רציני. עבור הספורטאים זה לתת 200% בתחרות. זה באמת אירוע מדהים שיעשה בסופו של דבר טוב לספורט הישראלי ולג'ודו בפרט".

משה פונטי, יו"ר איגוד הג'ודו בארץ, אמר: "יכולים לתת צ'אנס לצעירים להוכיח את עצמם ולראות מי עומד בלחץ הזה. אפשר לראות מי יכול להיות הספורטאי שייצג אותנו ב-2024. יש לנו גיבורים בג'ודו, ואנשים אוהבים להתחבר לגיבורים. אל תצפו שבכל תחרות אורי ששון יביא מדליה. הוא סוד, הוא סוד גדול מאד".

פיטר פלצ'יק, אחד המתחרים הבולטים של ישראל, סיפר: "זה כיף לראות ספורטאים מקטגוריות גיל שונות, בוגרים יותר או צעירים יותר. כיף לראות את השיתוף פעולה הזה. הצעירים יותר מקבלים ניסיון, והבוגרים מדריכים אותם ומלווים אותם בתהליך הזה. אין ספק שאי אפשר להישאר אדיש לקהל הישראלי. יש לו אנרגיה מחשמלת. באליפות אירופה כש-5000 צופים עמדו וקראו בשמות שלנו, זה הרגיש כמו רוח מטורפת במפרשים".

גם תמנע נלסון לוי, שתעלה כבר מחר על המזרן, דיברה במסע"ת: "כל אחד לוקח את זה למקום שלו. לפעמים הקהל עושה טוב ולפעמים לא. אני חושבת שספורטאי צריך להתרכז רק בקרב, ולא ברעשים מהצד, על הקהל, על ההורים שצועקים".

הדפס