חדש בירושלים: בי"ס כדורגל ליהודים וערבים

המיזם החדש יחל בסיוע הפועל קטמון. ברוכיאן: "מסר של אחדות ופיוס"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.03.15 - 18:25
ברוכיאן: "מסר של אחדות" (צילום: אופק טוביה)
ברוכיאן: "מסר של אחדות" (צילום: אופק טוביה)
תחילת כתבה

בית ספר לכדורגל משותף ליהודים וערבים ייפתח בירושלים ביום חמישי. הפרויקט נפתח ביוזמת הפועל קטמון ירושלים, אקדמיית הכדורגל הירושלמית של מזרח העיר ותכנית "בועטים את הגזענות והאלימות" מיסודה של הקרן החדשה לישראל.

במסגרת בית הספר החדש ישחקו ביחד ילדי בית הספר לכדורגל של הפועל קטמון ירושלים לצד ילדי אקדמיית הכדורגל הירושלמית, במסגרתה מתאמנים ילדים מהשכונות בית צפאפא, בית חנינא, וואדי ג'וז וג'בל מוכבר.

מועד השקת בית הספר נקבע לציון היום הבינ"ל למאבק בגזענות, שחל בשבת הקרובה. סקר שפרסמה תכנית "בועטים את הגזענות והאלימות" לפני כשבועיים הראה כי אלימות וגזענות במגרשים הם שני הגורמים העיקריים המונעים מקהל ישראלי להגיע למשחקים.

כוכב הפועל קטמון וקפטן בית"ר ירושלים לשעבר אבירם ברוכיאן, שישתתף באירוע, הכריז: "חשוב שמהעיר ירושלים יצא מסר של אחדות ופיוס. כדורגל הוא כלי שתורם לקידום של חיים בשיתוף ולשוויון וטוב שלילדים בעיר, יהודים וערבים, תהיה הזדמנות להכיר אחד את השני ולראות שהדברים המשותפים, ובתוך כך אהבת הכדורגל, עולים לאין שיעור על השונה והמפריד".

מדובר בקבוצת כדורגל של כמאה ילדים ממערב ירושלים וממזרחה, שתתאמן אחת לשבועיים בשכונת קטמון. הכוונה היא ל-50 ילדים מקבוצת הפועל קטמון ו-50 ילדים תושבי בית צפאפא, בית חנינא, וואדי ג'וז וג'בל מוכבר, כולם בגילאי 10-12. שם הקבוצה החדשה יהיה "קבוצת שווים", כאשר מטרת היוזמה החדשה היא להפגיש בין ילדים יהודים ממערב ירושלים לערבים ממזרחה על מנת להוריד את המחיצות והעוינות ולקדם חיים בשיתוף בעיר.   

בית הספר יושק במסגרת טורניר במגרש "מבט" בשכונת קטמונים בירושלים. בטורניר ישתתפו ארבעת שחקני קבוצת הפועל קטמון, ביניהם ברוכיאן (בעבר בית"ר ירושלים), המנהל המקצועי של המועדון שי אהרון ומאמני האקדמיה לכדורגל במזרח העיר, עלי עותמאן וסלמן עמר (בין השעות 16:00-17:30).

86% מהנשים ציינו שאלימות במגרשים היא שיקול מרכזי בהחלטתן ללכת למשחקים ו-80% במגזר הערבי ציינו שמדובר בשיקול חשוב. בנוגע לקריאות גזעניות במגרשים, מהסקר עולה כי 76% מהנשים ציינו שמדובר בגורם חשוב בהחלטתן ללכת למשחקים לעומת 64% מהגברים. המגזר הערבי הינו המגזר שהכי חושש מקריאות גזעניות - 79% ציינו שמדובר בגורם חשוב.

רחל ליאל, מנכ"לית הקרן החדשה לישראל, הסבירה: "אנחנו יוזמים פרויקט חדש שמטרתו לבנות גשר בין שני הצדדים. אנחנו מקווים שדרך בית הספר החדש נצליח להסיר את המחיצות ולקדם את הערכים הבסיסיים שהכדורגל מגלם בתוכו: שיתוף, אחווה ושוויון".