שרן ייני לקח חלק בפרוייקט "שער שיוויון"

קפטן מכבי ת"א בעט את בעיטת הפתיחה בטורניר של הארגון, המספק מסגרת לילדים באיזורי הפריפריה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.05.15 - 20:11
ייני והילדים
ייני והילדים

תגיות: ליגת ווינר

תחילת כתבה

ביום ראשון האחרון התקיים בספורטק דרום תל אביב טורניר מיוחד של מחוז המרכז של ארגון "שער שוויון", בנוכחות שני אורחים בולטים: שרן ייני, קפטן מכבי תל אביב, ומודי בראון, חבר הנהלת הארגון.

בטורניר השתתפו כ-180 ילדים מ-12 קבוצות מתל אביב, יפו, בת ים ופתח תקווה. השחקנים הצעירים – בנים ובנות, ילידי ישראל וילדיהם של מהגרים החיים בארץ, לומדים בבתי ספר בהם פועלת תכנית "שער שוויון".

ייני, שמצא זמן להגיע לספורטק כמה שעות לפני משחק האליפות של מכבי ת"א, ממנו נעדר בגלל פציעה, בעט את בעיטת הפתיחה של הטורניר, הצטלם עם הילדים והדגיש בפניהם את המסר העיקרי של "שער שוויון": להיות תלמידים ובני אדם טובים, חשוב לא פחות מאשר להיות שחקני כדורגל מצטיינים. "אני מקווה שתגיעו לאחת הקבוצות הבוגרות", אמר ייני, "אבל תשקיעו גם בלימודים. השכלה זה דבר חשוב מאוד כדי שיהיה לכם מקצוע לימים שאחרי הכדורגל".

מודי בראון העביר לילדים מסר דומה, בהומור המאפיין אותו, והזכיר שניצחון הוא לא בהכרח הדבר העיקרי.

"שער שוויון" הוא ארגון חינוכי, חברתי וספורטיבי השואף להקנות מסגרת מועילה לילדים באזורי הפריפריה החברתית של ישראל. הארגון מקים קבוצות בבתי ספר יסודיים, שמשלבות אימוני כדורגל וטורנירים לצד מרכזים לתגבור הלמידה ופעילויות להקניית ערכים. בשנת הפעילות הנוכחית, השישית של הארגון, משתתפים בפרויקט "שער שוויון" כ-1,700 ילדים בגילאי 9-12 בכ-110 בתי ספר יסודיים, מרמת הגולן עד מצפה רמון.