שוער נבחרת סרביה יגיע למכבי חיפה?

ולדימיר סטויקוביץ' ששיחק במונדיאל 2010, מועמד יחד עם שני שוערי פרטיזן בלגרד

תומר לוי
תומר לוי  22.04.14 - 10:31
סטויקוביץ'. אם אכן יבוא, מדובר ברכש רציני ביותר (gettyimages)
סטויקוביץ'. אם אכן יבוא, מדובר ברכש רציני ביותר (gettyimages)
תחילת כתבהבמכבי חיפה עדיין נלחמים על הכרטיס לאירופה, אבל במועדון כבר עושים הכנות נמרצות לעונה הבאה. אחרי 3 שנים בהן לא זכו בשום תואר, נראה כי הירוקים מתכננים מהפכה וכי הנשיא, יעקב שחר מתכנן להוציא כספים רבים על מנת שהמעבר לאצטדיון "סמי עופר" החדש, ילווה גם ביכולת טובה ומשופרת, כמו גם מאבק על תארים.

אחד השמות שעלו לאחרונה במכבי חיפה למשרת המאמן הראשי הוא של אלכסנדר סטויאנוביץ' הסרבי. מי שנמצא בקשרים טובים עם הכדורגל הסרבי הוא מאמן בני סכנין, מרקו בלבול. איש לא אישר בחיפה כי הוא מועמד להכנס לצוות האימון בחיפה, אך נראה כי אם ימונה סטויאנוביץ', ישנם סיכויים טובים שזה יקרה. בלבול טרם חתם על חוזה לעונה נוספת בבני סכנין והוא בכל מקרה מעדיף להיות מאמן ראשי בקבוצה, ולא בתפקיד משני בצוות האימון.

בנוסף למאמן הסרבי, בחיפה לוטשים עיניים לעבר שלושה שוערים. הראשון הוא ולדימיר סטויקוביץ' בן ה-30, ששיחק 3 עונות וחצי בפרטיזן בלגרד וחתם לחצי שנה בינואר האחרון בארגוטליס היוונית לאחר שבדצמבר האחרון הפך לשחקן חופשי אחרי שנגמר לו החוזה. הוא נחשב לשוער מצויין, שאפילו רשם הופעה במונדיאל 2010 עם הנבחרת הסרבית בה שיחקו גם נמניה וידיץ', נבן סובוטיץ', אלכסנדר קולארוב ובראניסלאב איבנוביץ'. כזכור, הם הפתיעו את עולם הכדורגל עם 0:1 על גרמניה.

שני שמות נוספים המועמדים למועדון הם השוערים שנותרו לעמוד בין הקורות לאחר עזיבתו של סטויקוביץ': מילאן לוקאץ' בן ה-28, מתנשא לגובה של 1.97 מטרים, הגיע רק בקיץ לפרטיזן אחרי שתי עונות בבאוגראד וניקולה פטרוביץ' בן ה-25.

בתוך כך, החלה חלוקת הכרטיסים לגמר גביע המדינה לנוער לטובת אוהדי מכבי חיפה. את הכרטיסים ניתן לאסוף בקופות ברק בלב המפרץ ובמרכז הכרמל וכמו כן ביום המשחק (שני) מול עירוני ק"ש בקרית אליעזר. במועדון מבקשים מהאוהדים להצטייד בכרטיסים מבעוד מועד.

היסטוריה במכבי חיפה

ילדים א' "גולדשנפלד" זכו בגביע הראשון עבור השלוחה של מכבי חיפה בנהלל לאחר שניצחו 2:3 את מכבי נתניה במשחק הגמר. זו הקבוצה הראשונה מהשלוחה שעלתה לגמר, כך שעצם העלייה למעמד המרגש היא כבר היסטוריה בפני עצמה. "השחקנים עשו מסע מדהים והוכיחו המון אופי", אמר המאמן אביב כנפו, "הם גברים אחד אחד".

החבורה מנהלל הובילה 0:2 במחצית לאחר צמד שערים עצמיים של בלם נתניה, אוראל דבש. תוך 5 דקות במחצית השניה, נתניה צימקה ל-2:1 ובדקה ה-57 הם הישוו. הירוקים לא נכנעו ו-4 דקות לסיום, עלאא אלדין נגח פנימה וקבע את תוצאת המשחק.