"נביא לבית"ר י-ם כל שחקן שיתאים, גם אם הוא ערבי"

סלובודן דראפיץ' סוגר חודש כמאמן בבירה, ולא חושש להצהיר: "עאבד בשמאל, מוגרבי מימין וגדיר בחוד? זה יכול להיות מעניין". בראיון ל-5 באוויר הוא מסמן מטרות ("קידום שחקנים"), מקווה שקריאף יישאר ובטוח: "הקהל משמעותי, חשוב שידחוף את הקבוצה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.07.15 - 17:10
תחילת כתבה

אחרי שסגר חודש כמאמן בית"ר ירושלים ואפילו רשם משחק רשמי ראשון עם הקבוצה, סלובודן דראפיץ' התפנה לראיון בתוכנית "חמש באוויר" ומדבר על הכל, כולל הנושא שסיבך את קודמו בתפקיד, גיא לוי.

"אנחנו נרצה לקבל לקבוצה שלנו כל שחקן שמתאים לבית"ר ירושלים, גם אם הוא ערבי. כל שחקן שמתאים מקצועית לבית"ר יהיה אצלנו", אמר המאמן והציג גישה שונה מזו של לוי. כשנשאל מה דעתו על חוליית התקפה שכוללת את פיראס מוגרבי בצד ימין, אחמד עאבד בצד שמאל ומוחמד גדיר בהתקפה, ענה דראפיץ': "זה יכול להיות מעניין".

המאמן שהגיע מבית"ר ת"א/רמלה התייחס לצמד המשחקים מול אורדבאסי במוקדמות הליגה האירופית: "באנו לקזחסטן לשחק טקטי, למדנו אותם ואני שמח שהצלחנו להעביר את ההכרעה לטדי. יש לנו עוד ארבעה אימונים עד לגומלין ואני מאמין שנשתפר. אם טדי יהיה מלא אנחנו נקבל תנופה. אין תירוצים בשלב הזה ואנחנו חייבים לעשות את הכל בשביל לעבור לשלב הבא. הקהל של בית"ר מאוד משמעותי ואנחנו סומכים עליו שידחוף את הקבוצה".

כשנשאל דראפיץ' על האירוח לו זכו בקזחסטן המוסלמית, אמר: "התייחסו אלינו בצורה יוצאת מהכלל, היה אירוח מצויין והכל התנהל ברוח טובה. לא הרגשנו שום אווירה עויינת. היחס היה בסדר גמור וגם האוכל היה כשר".

למרות העונה המוצלחת שהסתיימה במקום הרביעי ובכרטיס לאירופה, בית"ר ביצעה לא מעט שינויים בקיץ הנוכחי. "כשהייתי במכבי חיפה הצלחנו באירופה אבל בליגה נכשלנו", אמר המאמן. "בשביל זה החתמנו את ניסו קפילוטו ואנחנו רוצים להביא בלם זר נוסף. אנחנו נותנים דקות לאורי מגבו, תומר ירוחם, לירוי צעירי ושלומי אזולאי, כדי שבכל עמדה יהיה לנו כמה שחקנים טובים. אנחנו בהחלט נוכל לתת פייט בליגה. אפשר לעשות קבוצה טובה, כל מה שאנחנו עושים זה המשכיות משנה שעברה, במטרה להשאיר כמה שיותר שחקנים בסגל ולחזק במספר נקודות חשובות".

אחת הסוגיות שמטרידות ביותר את אוהדי בית"ר נוגעת להישארותו של אופיר קריאף. "דיברתי עם קריאף באופן אישי ורציתי אותו בקבוצה", הודה המאמן, "אבל זה משהו שהוא מעבר למה שמאמן רוצה או לא רוצה. הוא קיבל מאיתנו הצעה ואם הוא יוכל להישאר אצלנו אנחנו נשמח". דראפיץ' התייחס לאלון תורג'מן, שהוזכר כמועמד לקבוצה: "הוא חלוץ מצוין ובאופן אישי כשאני מדבר עם רוני לוי הוא אומר לי שהוא מאוד מתרשם ממנו באימונים, כמובן שנשמח אם הוא יגיע".

לסיום, המאמן סירב להתחייב על המטרות לעונה הקרובה: "בשנה שעברה עשו פה עבודה נפלאה, הביאו את הקבוצה למקום רביעי עם תקציב נמוך ושיחקו כדורגל אטרקטיבי. המשימה שלי לא תהיה פשוטה. נצטרך לעשות עוד כמה שינויים ולחבר את השחקנים".