הפועל ב"ש ונתניה סיכמו עקרונית על מעבר דיא סבע

עלות העסקה כ-2 מיליון יורו. האלופה תשלם 1.7 מ' יורו ותעביר את גיא מלמד שיעשה את הדרך ההפוכה. בכיר: "עכשיו תהיה לנו קבוצה עוצמתית"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  14.09.18 - 07:15

תגיות: הפועל ב

תחילת כתבה

סוכמה עקרונית עסקת העברתו של דיא סבע ממכבי נתניה להפועל ב"ש. בשיחות שנערכו עד אתמול בחצות ויימשכו הבוקר הגיעו הצדדים למתווה העסקה שיעמוד על שני מיליון יורו. 1.7 מיליון יורו וגיא מלמד. מכבי נתניה תישא בשכרו של האחרון:  170 אלף דולר בסיס ועוד 60 אלף דולר נקודות. ברגע האחרון ניסתה נתניה לקבל את חן עזרא במקומו של מלמד, אבל העלות הכספית הכרוכה היתה גבוהה מדי.

גורמים בקבוצה ציינו כי החתימה אמורה להתרחש עוד לפני המשחק של נתניה בק"ש בראשון. סבע כבר קיבל את הצעת האלופה בחוזה לארבע שנים ללא אופציית יציאה. במסגרת החוזה הוא ישתכר כ-400 אלף יורו לא כולל מענקים.

על פי ההסכם, סבע עשוי לוותר על עשרה אחוזים שהוא מחזיק מכרטיס השחקן שלו כדי להשלים את המעבר ויקבל אותם בצורת מענקים, במקרה של הישגים. באלופה אמרו הבוקר: "צריך לקרות משהו יוצא דופן כדי שדיא לא יהיה אצלנו".

סבע, ששיחק בעבר בב"ש ולא קיבל את הקרדיט, הביע את רצונו לעבור לאלופה ומשוכנע שמב"ש הוא יוכל להגיע לאירופה ובעיקר להיות שחקן דומיננטי בנבחרת ישראל. אלונה ברקת סירבה להכניס סעיף יציאה לחוזה של השחקן, אבל במועדון לא יעצרו בעדו, אם יוכל להגשים את עצמו בעתיד במקום אחר.