יש מחליף: יאניוטיס חתם רשמית במכבי ת"א

השוער הגיע בחוזה לשלוש שנים והצטרף למחנה האימונים

תומר לוי
תומר לוי  22.06.19 - 20:25
תחילת כתבה

רגעים ספורים אחרי מכירתו של פרדראג ראיקוביץ', הגיעה ההודעה הרשמית על המחליף. אמנם זה היה ידוע לכולנו מראש, אבל הערב (שבת) זה הפך לרשמי - אנדראס יאניוטיס יהיה השוער של מכבי ת"א בשלוש השנים הבאות עם אופציה להארכה.

השוער היווני בן ה-26, שמתנשא לגובה 190 ס"מ, הגיע לצהובים בהעברה חופשית מאולימפיאקוס, במדיה ערך בעונה שעברה 13 הופעות בכל המסגרות ואף עזר לה להגיע עד לשלב הבתים של הליגה האירופית. יאניוטיס כבר הצטרף לסגל הקיים של מכבי ת"א במחנה האימונים בהורסט, שבהולנד, והוא כבר עבר בהצלחה את הבדיקות הרפואיות.

מנכ"ל מכבי ת"א, בן מנספורד, אמר לאחר החתימה: "אנדראס הוא אחד השוערים הבין לאומיים המוכשרים ביותר שהיו זמינים באירופה הקיץ. כולם מאושרים שהוא ראה במכבי כצעד הבא בקריירה המוצלחת שלו. מאוד התרשמנו מאנדראס מהרגע הראשון שפגשנו אותו. הוא איש צעיר עם רגליים על הקרקע שעתידו עוד לפניו".

"אנדראס ידוע מאוד ביוון והופיע במדי הנבחרת הלאומית. הוא בילה תקופה בהשאלה וזכה בתואר שוער השנה בעונת 2016/17, כשולדימיר איביץ' זכה בתואר מאמן העונה. ברצוני להודות למיץ' על התמיכה הבלתי פוסקת שלו המאפשרת לנו להחתים שחקנים בדמותו של יאניוטיס".

יאניוטיס הצטרף לענקית היוונית בגיל 19, לאחר מכן הושאל לפוסטיראס ולג'יאנינה ואז לפאניוניוס, שם הרשים וכאמור, זכה בתואר שוער השנה ביוון. הוא גם הצליח לשחזר את ההישג המרשים עונה לאחר מכן במדי אטרומיטוס אתונה. במקביל, ליאניוטיס שתי הופעות בנבחרת הבוגרת של יוון וארבע הופעות במדי הנבחרת הצעירה.