ניסו אביטן מאיים לתבוע אוהד חדרה

מאמן הפועל ת"א טוען לפרסום לשון הרע ברשת החברתית

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  22.07.19 - 16:05
תחילת כתבה

מאמן הפועל תל אביב ניסו אביטן הוציא מכתב התראה לפני תביעה באמצעות העו"ד מיכל ראובן לאוהד הפועל חדרה שפרסם לאורך תקופה פוסטים בפייסבוק נגדו.

במכתב מתייחס אביטן לפוסטים שכתב אותו אוהד בקבוצת הפייסבוק "הפועל חדרה שולם שוורץ דף האוהדים הרשמי" בין התאריכים ה-5/7/19-11/7/19. בין היתר: "ניסו מושחת מהיסוד. הוא מנצל את החברות שלכם כדי לחזק את הפועל תל אביב על חשבון החלשת הפועל חדרה. תנו כבוד לניסו המושחת".

במקרה אחר כתב: "הוא אדם מושחת שמנצל את קשריו עם הפועל חדרה. יודע מהנעשה עם השחקנים+חוזים ופוגע בקבוצה. אל תשכחו לעשות למושחת הזה מסיבה".

במכתב ששלחה עו"ד ראובן צוין: "הדברים הללו מהווים פרסום לשון הרע, כהגדרתם בחוק. החזרה על הדברים במספר הזדמנויות מלמדת כי פרסום הדברים הקשים כנגד מרשי ובין היתר כינויו "מושחת" ו"לא אמין" נעשה בחוסר תום לב ובמטרה ברורה לפגוע במרשי, בשמו הטובה ועל מנת לעשותו מטרה לשנאה".

במכתב צוין כי אביטן זכאי לפיצוי הקבוע בחוק כ-100,000 ש"ח. פרסום לשון הרע מהווה עבירה שדינה מאסר שנה אחת. כמו כן, האוהד קיבל הזדמנות להתנצל בפומבי כדי לצמצם את הנזק וכי אביטן שומר לעצמו את הזכות לפעול נגדו בהליך משפטי.

מלבד ההוצאות הכרוכות, אביטן יתרום את הסכום שיתקבל לילדים נזקקים ולסיוע לילדים מעוטי יכולת המעוניינים להשתלב בכדורגל בעיר חדרה. אביטן ועו'"ד ראובן סירבו להתייחס לידיעה.