משבר? בן מנספורד: "לא הייתי משנה שום דבר הקיץ"

המנכ"ל התייחס לקיץ הלא פשוט שעובר על הצהובים: "כבר ביום חמישי תראו קבוצה שונה לגמרי. איביץ' הוא אחד המאמנים הטובים באירופה". על פרץ: "כרגע הוא שחקן מכבי ת"א"

תומר לוי
תומר לוי  12.08.19 - 14:20
תחילת כתבה

לא לפתיחת עונה כזאת ציפתה מכבי ת"א. אחרי ההדחה ממוקדמות ליגת האלופות וההפסד המביך 2:1 במשחק הראשון מול סודובה באירופית, הצהובים עלולים למצוא את עצמם מחוץ לאירופה כבר באמצע אוגוסט. המנכ"ל, בן מנספורד, התייחס למצבה של הקבוצה באירוע השקת מינויים בהיכל מנורה בת"א.

"נראה את מכבי האמיתית ביום חמישי", הבטיח מנספורד, "הפסד זה חלק מהכדורגל, עכשיו זה איך שאנחנו מתאוששים. יש לנו את אחד המאמנים הטובים באירופה, הסגל הטוב בישראל שלקח אליפות ב-31 נקודות. אני בטוח שביום חמישי יהיה טוב. לא הייתי משנה שום דבר בקיץ".

על החיזוק: "הבאנו שני שחקנים טובים מאוד, הם יוכיחו שהם רכישות טובות. ויחד עם קארצב, חוזז, אלמוג, מכבי חזקה יותר. גלזר ויוני כהן הפכו לשחקנים יותר חשובים, אני מאמין בסגל הזה. היו לפרץ שתי עונות מצוינות, כמו שאיביץ' אמר זה ברור שהוא מושך תשומת לב. תדעו אם תהיה התפתחות, עכשיו הוא שחקן של מכבי".

על יאניוטיס: "הוא היה השוער המצטיין ביוון ב-16/17, הייתה לו עונה טובה גם לאחר מכן. התחיל טוב עם אולימפיאקוס והמאמן הביא שוער אחר. הוא התאמן איתם ולא שיחק. אנדראס היה אחד מחמשת השוערים ללא חוזה הטובים ביותר בשוק והחתמנו אותו".

מנספורד גם התייחס למצבו של איתמר צ'יזיק, מנכ"ל מכבי חיפה לשעבר: "כשדיברנו על החזרה לבלומפילד, יענקל'ה דיבר איתי על איתמר בתשוקה כל כך גדולה. על כמה שהוא בחור נהדר, כמה הוא עזר תמיד למכבי חיפה והיה חלק ענק ממה שהם השיגו. אני מאחל לו ולמשפחתו כל טוב, ואני יודע שיענקל'ה וכל מכבי חיפה מאחלים לו בריאות וכל טוב גם הם".

על עתידו של דסה: "הצענו לדסה הצעה גבוהה, אחד החוזים הגבוהים אם לא הכי גבוה, הצעה בלתי רגילה, זו זכותו להגיד תודה וזה מה שעשה. צריכים לכבד את זה. מכבד אותו כשחקן ואדם, אך הוא לא איתנו ואנחנו ממשיכים עם מי שפה. הצעה עצומה, לא חשבנו שזה נכון להציע יותר מזה. הייתה סיטואציה דומה עם טיבי. איתן לקח את הזמן וחזר אלינו. רצינו שהוא יישאר ואני שמח על זה".

על הפצועים: "אני מאמין שגולסה ואורוש יהיו כשירים בקרוב. אני לא יכול לחכות שישובו. ניקוליץ' מוכן להרוג מישהו כדי לחזור לדשא. אמאדור? לא אמר שהוא רוצה לעזוב. הוא מקצוען, מתאמן חזק, בחור טוב, באירופה אתה צריך את הכוח והמהירות שלו".