קטן: "מכבי חיפה איבדה את הזהות בשנים האחרונות"

הקפטן לשעבר עדיין חולם על האליפות הירוקה, אבל לא חוסך ביקורת מהאקסית ומיעקב שחר ("לא עונה לי לטלפונים"). ומה לגבי היריבה? "מכבי ת"א מתחילה להתפרק מבפנים"

מערכת אתר ערוץ הספורט  13.08.19 - 16:30
תחילת כתבה

גם את העונה האחרונה תפתח מכבי חיפה בתקווה לקטוע רצף לא מחמיא של שמונה שנים ללא אליפות. בפעם האחרונה שזה קרה, יניב קטן ענד את סרט הקפטן. הפעם, אם זה יקרה, שחקן העבר יראה את ההנפה מיציע העיתונות, שם הוא משמש כפרשן ומגיש ב"רדיו חיפה". בראיון ל"מתחממים" הוא מדבר על החיים החדשים מאחורי המיקרופון, הביקורת על הקבוצה אותה הוא אוהד וגם מספר על החלום שלו, לראות את הקבוצה שלו זוכה באליפות יחד עם בנו, רום.

"אני מתגעגע ללהיות שחקן", מספר קטן, "אף פעם לא רציתי להיות מאמן מסיבה אחת ברורה. אני רואה את היחס למאמנים בכדורגל הישראלי. אני רואה עד כמה קשה להיות פה מאמן. זה בלתי אפשרי. יהיה לי קשה לאמן קבוצה במשך השבוע ופתאום בא הבעלים ואומר לי: '"זה משחק וההוא לא משחק'".

יחסיו של קטן עם נשיא מכבי חיפה, יענק'לה שחר, ידעו עליות וירידות. במהלך הראיון הוא מדבר עם אחד מעמיתיו לעבודה ברדיו חיפה, שזורק לעברו "אולי תעלה את יענקל'ה לשיחה?". קטן משיב: "הוא לא עונה לי לטלפון". לאחר מכן הוסיף: "זה לא קל להעביר ביקורת על הבית שלך ועל המקום שאתה כ"כ אוהב. אין בי כעסים, רק געגוע. אני מאוד מתגעגע למקום. אני יודע שלא טוב למכבי חיפה שאני יושב כל יום ואומר מה שאני חושב, אבל זו האמת שלי".

לאחרונה החזירה מכבי חיפה כמה מסמלי העבר של המועדון כמו ג'ובאני רוסו ואלון חרזי. לקטן עוד לא נמצא מקום: "זה דבר מבורך. חשוב להחזיר אנשים שהיו בתוך המועדון כי מכבי חיפה, איך שלא תסובבו את זה, איבדה את הזהות שלה בשנים האחרונות. היו לי לא מעט הזדמנויות לחזור למערכת, אבל לא מצאתי לנכון לחזור באותה תקופה שיכולתי. לא חשבתי שאני יכול להשפיע ולעשות במה שהציעו לי. השאלה היא מה מהות העבודה ביום-יום. אם באמת אתה יכול לבוא ולעזור ולהשפיע ולעשות או סתם ללבוש חולצה מכופתרת ולשבת ביציע ולהגיד 'חבר'ה, הנה אני פה'. וואלה, לא בשבילי".

למרות זאת, קטן רואה כמה דברים חיוביים בחיפה: "צריך להיאחז במשהו, ויש במכבי חיפה, כשאני רואה את נטע לביא ואני רואה את עופרי ארד ואני רואה את חבשי ואני רואה את מוחמד עוואד ואני רואה את רז מאיר, יש פה חבר'ה צעירים. אין פה ברקוביץ' ואין פה ראובן עטר ואין פה כוכבי כדורגל, אבל כן, יש בסיס שגם לא היה בשנים הקודמות. לא היה אפילו קפטן מקומי. היו מגיעים שחקנים ונותנים להם את סרט הקפטן, הם בכלל לא רצו".

"בפנטזיות שלי, מחזור-שתיים לסיום, סמי עופר מלא, 30 אלף צופים, ומכבי חיפה לוקחת אליפות, עושה הקפת אליפות וכולם עומדים עם דמעות בעיניים", אומר קטן ונכנס לנעלי האוהד, "הבן שלי, רום, שיהיה בריא, הוא עוד מעט בן 13, יש לו בר מצווה והוא 'חולה' מכבי חיפה. הוא לא ראה יותר מדי הצלחות. בא לי לשבת איתו עם דמעות בעיניים ולראות את מכבי חיפה לוקחת אליפות. אין פה ברצלונה, אין פה ריאל מדריד, אין פה באיירן מינכן ואין פה יובנטוס. מכבי חיפה צריכה לחזור להאמין בעצמה, זה לא כזה ביג דיל, אפשר להאמין, אפשר לסדר את הדברים כמו שצריך".

ולסיום אי אפשר בלי עקיצה ליריבה הגדולה. על פי קטן, מה שקרה בעונה שעברה לא יחזור: "אני לא מאמין כי אני חושב שמכבי ת"א מתחילה להתפרק מבפנים. אני חושב שאיביץ' והשחקנים זה כבר.... יש שם לא מעט בקיעים ולא מעט דברים לא טובים".

הדפס