שועה: "אלה המצאות. אני לא אעמוד לוועדת משמעת"

חלוץ חיפה הגיב לטענות כלפיו באזניי חבריו והבהיר שלא תהיה ענישה, למרות שבקבוצה אמרו אחרת. השחקנים כעסו: "מתנהג איך שבא לו וכולם שותקים". אוטין יושאל לחו"ל?

גיל לוין
גיל לוין  19.08.19 - 08:00
תחילת כתבה

אחרי הניצחון על מכבי נתניה ורגע לפני יריית הפתיחה של הליגה, במכבי חיפה ממשיכים לעסוק בעניינים שאינם קשורים לכדורגל. לאחר פירסום ערוץ הספורט כי ירדן שועה הסתבך פעם נוספת בעבירת משמעת, הבוקר (שני) הגיעה תגובתו של השחקן שהכחיש את הדברים ואמר באוזניי חבריו: "הכל המצאות".

הפרשה החלה ביום רביעי, כשהחלוץ התבקש להגיע ביום המנוחה של הקבוצה, על מנת לערוך אימון נוסף יחד עם צ'ארון שרי. השחקן שלא הופיע לאימון, ועל פי גורמים במועדון גם לא הודיע כי אינו מתכוון להגיע, הודיע מאוחר יותר כי אינו מרגיש טוב וביום חמישי נבדק בבית החולים איכילוב ושוחרר כבר באותו היום.

ביום שישי האחרון, התבקש השחקן שלא התאמן במשך יומיים אלא לערוך אימון בצד, אך השחקן סירב ואמר באוזניי חבריו והצוות המקצועי: "אם אני לא מתאמן עם כולם, אני לא מתאמן בכלל". לכן, את מחצית האימון ראה מהצד, כשכל זה מתרחש לעיניו של יענקל'ה שחר.

אתמול התייצב השחקן כרגיל בכפר גלים, כשהוא מכחיש את האירועים האחרונים ומספר לחבריו לקבוצה: "אני לא אעמוד לוועדת משמעת". זאת על אף שבהודעת המועדון כבר הסבירו כי בעקבות האירועים צפוי השחקן לעמוד לבירור.

בעקבות כך עולה בחדר ההלבשה התחושה כי במועדון מגוננים על השחקן בכל מחיר. "אם כל שחקן אחר היה מתנהג בצורה כזאת, הוא כנראה כבר היה עולה לדין", אמר אחד השחקנים. "הוא מתנהג איך שבא לו וכולם שותקים".

בתוך כך, מכבי חיפה מגבשת בימים אלו את תמונת הסגל הסופי וצפויה לקבל עוד היום החלטה באשר למספר שחקנים שישוחררו להשאלה, דוגמת שי בן דוד, מוחמד אבו פאני, גיל יצחק ויהב גורפינקל. איקוום אוטין, מגנה השמאלי של נבחרת ניגריה שלא הצליח להשתלב בסגל של בלבול, לא מצליח לעורר עניין בקבוצות ליגת העל ולכן במועדון בודקים אופציות השאלה עבורו מחוץ לגבולות ישראל.