האיגוד: חכמון טעה פעמיים. שרצקי צפוי לעמוד לדין

איגוד השופטים בחן את אירועי המשחק בבלומפילד וקבע: "חכמון שגה באדום לבן שמעון, ובכך שלא שינה החלטתו אחרי צפייה ב-VAR". בעלי ק"ש: "דורש משחק חוזר, אין ברירה"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  26.08.19 - 16:13
תחילת כתבה

ביקורת חריפה באיגוד השופטים על התנהלותו של אלי חכמון במשחק בין בני יהודה לעירוני קריית שמונה. החלטת הוועדה המקצועית, שפורסמה היום, קבעה כי שופט המשחק טעה פעמיים: פעם אחת כשבחר לשלוף כרטיס אדום ישיר לאמיר בן שמעון (בהחלטה העבירה הוגדרה כ"עבירה חסרת אחריות", שמחייבת כרטיס צהוב בלבד, ולא כ"עבירת משחק חמורה" המחייבת כרטיס אדום), ובפעם השנייה כשבחר להתעלם מהתראתם של שופטי הווידאו (VAR), שקראו לו לשנות את החלטתו. חכמון עצמו צפה גם כן בהילוכים החוזרים ובחר להשאיר את ההחלטה על כנה.

עם זאת, יו"ר איגוד השופטים רונית תירוש טענה כי היא רואה בחומרה רבה את השתלחותו של איזי שרצקי בחכמון לאחר המשחק, והבהירה לו בשיחה אישית כי "תלונות על תפקוד השופטים חייבות להימסר לוועדה המקצועית, אשר לה ורק לה יש את הכלים לבחון את התנהלותו ואת החלטותיו". לאור העובדה ששרצקי בחר אחרת והתראיין, תוגש נגדו תלונה והוא צפוי לעמוד לדין משמעתי.

בתוך כך, גם היום שרצקי סירב להירגע מתצוגת השיפוט של חכמון. השער שספגה קריית שמונה בדקה ה-98, שהוביל להפסד 2:1 לבני יהודה, וכן שני האדומים שספגו שחקני קבוצתו - עוררו את זעמו של הבעלים, שעלה לשידור בתכנית "5 באוויר" וסיפר על כוונותיו.

"אני דורש שיהיה משחק חוזר, אין ברירה אחרת", התעקש שרצקי והוסיף: "אפנה לבית משפט. הבנתי שיש סיכוי שיתנו לי משחק חוזר. אני בונה עונה, מביאים שחקנים, אבל מוציאים לי את כל החשק". על חכמון עצמו אמר: "חבל על הזמן - צריך להרחיק אותו. מעולם לא דיברתי ככה על שופטים. אני רואה 40 משחקים בשבוע, מעולם לא ראיתי שה-VAR קבע משהו והשופט לא קיבל את זה".

שרצקי מתכוון לפעול נגד שיבוצו של חכמון במשחקיה של קבוצתו: "אני 20 שנה בכדורגל ובחיים לא עשיתי זאת, הוא לא ישפוט אותנו יותר". מלבד זאת, בעלי ק"ש ניגש ליוסי אבוקסיס ואמר לו: "תודה לחכמון", כשבהמשך, כשבקעו שירים מחדר ההלבשה של הזהובים, הוא ניגש ואמר לשחקנים בחיוך: "קראו לחכמון".

גם מסאי דגו זעם על השיפוט, אבל בניגוד לשרצקי היה עדין יותר בביקורת: "זה היה נראה כאילו חיכו שנקבל גול". המאמן המאוכזב צפה בדור אלו חוגג את שער הניצחון של בני יהודה וסינן לעברו: "תתבייש ניצחתם בתשעה שחקנים", אבל השניים סיימו את העימות בלחיצת יד. אגב, המנכ"ל יוסי אדרי והדובר עדי פרג' הרחיקו את דגו ושחקניו מצוות השיפוט על מנת למנוע הרחקות נוספות.

מאיגוד השופטים נמסר בתגובה לדבריו של שרצקי: "כל משחק נבחן על ידי הוועדה המקצועית של האיגוד. גם המשחק האמור יזכה להליך המחייב הזה, כמו גם פרסום התובנות. לטוב או לרע. האמירות המתלהמות והחמורות מצד הבעלים של קריית שמונה מר איזי שרצקי יועברו לעיון תובע ההתאחדות, שיבחן את העמדתו לדין משמעתי. ביקורת היא עניין לגיטימי ובלבד שהיא נעשית באופן מכבד".

שחקני ק"ש נראו שבורים לחלוטין עם שריקת הסיום. איסמעיל ריאן היה כעוס במיוחד וכן ג'ון רואיס. הקפטן, עידן נחמיאס פרץ בבכי כאשר חבריו לקבוצה ניסו לעודד אותו.

ק"ש פתחה בצורה טובה את המשחק, דגו הכין את שחקניו בצורה נפלאה והיא עלתה ליתרון בזכות. בקבוצה אמרו: "אם לא ההרחקות היינו מביסים את בני יהודה. למדנו אותם מצוין ועובדה שהם שינו מערך".

לדגו מצפה בעיה בעמדת המגן השמאלי נגד הפועל כפר סבא, לאחר שאמש אמיר בן שמעון ואורי מגבו הורחקו. איאד אבו עביד שנכנס כמחליף היה טוב והוא צפוי לפתוח. וובה בראון גם הפעם לא היה בסגל והוא מחפש יעד חדש.