מחכה לו: מה גרם להיעדרות הארוכה של עומר אצילי?

הכאבים הבלתי פוסקים, ההחלטה על ניתוח בגרמניה והשיקום שהתארך בניגוד לתכניות. אחרי הקיץ הבעייתי, במכבי תל אביב מחכים להתפוצצות של החלוץ. אולי כבר בדרבי?

תומר לוי
תומר לוי  04.12.19 - 13:58
תחילת כתבה

מכבי ת"א של עונת 2019/20 היא קבוצה היסטורית בכל הנוגע לנתונים ההגנתיים שלה. היא שברה שיאים מקומיים וגם עולמיים בדרך לפתיחת עונה מזהירה של תשעה ניצחונות ושתי תוצאות תיקו ומאזן שערים 0:17. הסיבה היחידה שעדיין יש ספקות לגבי החבורה של ולאדן איביץ' היא היכולת ההתקפית. מכבי חיפה, היריבה שלה במירוץ על התואר הבקיעה שבעה שערים יותר ואפילו הפועל ב"ש שמה יותר כדורים ברשת.

  • הערב, 20:15, שידור ישיר ב-5SPORT ו-5SPORT4K: מכבי והפועל תל אביב נפגשות בדרבי הגדול

יש כמה סיבות לכך. אחת מהן היא הכישלון בצירוף חלוץ זר בעל שיעור קומה בקיץ, אבל גם בלי אחד כזה מכבי ת"א הסתדרה בעונה שעברה. הפגיעה המשמעותית היתה דווקא בשחקנים שעשו את העבודה בעונה שעברה. מלך השערים, אלירן עטר, חווה פיחות במעמדו ופתח רק בשלושה משחקים (כבש שער אחד) ועומר אצילי, שתרם 11 שערי ליגה ונאלץ להחמיץ את פתיחת העונה בשל ניתוח בקע שהסתבך.

מאז הגיע למכבי ת"א ב-2017 מגרנאדה הספרדית, הצהובים מחכים שאצילי בן ה-26 יפרוץ ויראה את הפוטנציאל הגדול שגלום בו. בעונה שעברה הוא הוביל את הקבוצה בממוצע שערים למשחק, אבל פציעות חוזרות ונשנות, כולל שבר ממנו סבל בעונת 2017/18, מנעו ממנו להיכנס לקצב. בעונה הנוכחית הוא היה אמור להיות חלק מהקבוצה כבר במהלך הקמפיין האירופי, אבל שוב הגוף בגד בו.

עוד במהלך העונה האחרונה של ג'ורדי קרויף בקבוצה הרגיש אצילי כאבים בשרירי הבטן הנובעים מעומס ומבעיה מולדת בירך. הכאבים הלכו וגברו והבדיקה קבעה כי הוא סובל משני בקעים, בבטן ובמפשעה. המטרה של מכבי ת"א היתה שבקיץ האחרון הוא יטפל בפציעה ויהיה מוכן לקמפיין האירופי.

אך תכניות לחוד ומציאות לחוד. בהמלצת איביץ', החלוץ העדיף ניתוח אצל מומחית בגרמניה על פני טיפול בלייזר בישראל. המטרה הייתה לטפל בבקע בבטן, כך תהיה הקלה בכאבים בבקע במפשעה והוא יוכל לחזור אחרי זמן קצר.

אצילי חזר להתאמן אחרי הניתוח ובדיקת ה-MRI קבעה כי החלים, אבל הכאבים לא עזבו אותו. תהליך שיקום נוסף היה בלתי נמנע וכך מקאמבק שהיה אמור להתרחש ביולי, זה נמתח ונמתח ובסך הכל לקח לאצילי חצי שנה עד שחזר לסגל של מכבי ת"א בניצחון על אשדוד בי"א העונה.

"ההחלמה אחרי הניתוח היתה צריכה לקחת שבועיים. הוא היה אמור להיות מוכן למוקדמות הליגה האירופית. בגלל זה הוא יצא לניתוח בגרמניה לפני תום הליגה", אמר מי שמכיר את הסיפור מקרוב בסביבת השחקן, "הוא היה צריך לצאת לשיקום בגלל הכאבים. זה מבאס, אבל אף אחד כאן לא אשם". אותו גורם הוסיף: הוא נכנס לכושר והוא  דופק על דלת ההרכב. אולי כבר בדרבי הוא יקבל את המפתחות. הוא עובד מאוד קשה בשביל זה".

אחרי החזרה של גולסה, אצילי יכול להיות עוד שובר שוויון עבור מכבי ת"א בעונה שבה יש לה יריבה אמיתית על התואר. "ברור לכולם שאם גולסה ואצילי בכושר בתחילת השנה העונה, זה היה יכול להיראות שונה גם באירופה", אמרו בסביבת מכבי ת"א. כרגע, הם יסתפקו בשער של אצילי שינצח את הדרבי.