"הכללים תקפים לכולם": למה דמארי לא משחק?

החלוץ שוב מאוכזב, קלינגר הסביר את עמדתו. וגם: טענות VAR

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  02.02.20 - 07:14
תחילת כתבה

תחושות החמצה בהפועל ת"א אחרי ההפסד 0:1 להפועל חיפה אתמול (שבת), שקטע רצף של חמישה ניצחונות ליגה רצופים ושישה בכל המסגרות. למרות ששלטה במשחק, הקבוצה של ניר קלינגר לא הצליחה לפצח את הצפיפות של הפועל חיפה אחרי שנקלעה לפיגור מוקדם ודווקא בבלומפילד היא מעדה.

מי שלא היה אתמול בסגל ובכלל לא מקבל כמעט קרדיט תחת קלינגר הוא עומר דמארי. המאמן לא רצה להתייחס לחלוץ ספציפית: "אני מאוד מאוד רוצה שכל השחקנים שעומדים לרשותי יהיו זמינים, מחויבים לקבוצה, יעבדו באימונים חזק ויתנהלו בהתאם לדרישות. מי שיעשה את זה הדלת שלו פתוחה להרכב ולדקות שהוא יקבל- כולל כולם, עומר, בוזגלו וכל שם שהוא. יש לי דין אחד לכולם ואני הולך רק על פי הקודים האלו".

המאמן המשיך: "כשאני מנהל קבוצה של שחקנים יש אמות מידה וכללים שקבענו וצריך לעמוד בהם וזה תקף לכולם". עם זאת, בקבוצה הסבירו כי מדובר בסיבה מקצועית. בכל מקרה, עושה רושם שדמארי, שמאוכזב מאוד מהתקופה האחרונה, לא יעשה צעד כלשהו בחלון העברות ויילחם על מקומו.

בתוך כך, גורמים במועדון ביקרו את ההחלטה של שופטי ה- VAR לפסול את השער של מייקל אולהה בטענת נבדל ואמרו: "על כזה דבר אין סיבה לפסול גול". אחרים וביניהם גם קלינגר, טענו פשוט לחוסר מזל. עם זאת, במועדון לא נכנסו למרה שחורה בעקבות ההפסד. "ידענו שלא ננצח לעד. אז נכון שזה לא קרה בזמן שרצינו וגם לא הגיע לנו להפסיד, אבל אני מאמין שאנחנו מספיק חזקים כדי שההפסד הזה לא יזעזע אותנו", אמר המאמן בסיום.

בנוסף, מי שהיה מאוד מאוכזב בסיום הוא יואב ג'ראפי. השוער פתח בהרכב כבר משחק שני ברצף עם אצבע פצועה בכף ידו, בעקבות ההיעדרות של אריק ינקו. גם לפני המשחק מול הקבוצה של חיים סילבס הוא קיבל זריקה ובמהלך ההתמודדות הוא חשב שהוא שוב פרק את האצבע, אך בסוף זה התברר כחשש בלבד. על השער שספג אמרו במועדון: "זה קורה, ממשיכים קדימה".

יתרה מזאת, פליפה רודריגס שוב הרשים במשחק שלו ובקבוצה הסבירו שהוא לא פותח בהרכב כדי לשמור עליו ולהימנע מעומס: "פליפה סיים את העונה שלו בסוף דצמבר ושיחק 44 משחקים", הסביר קלינגר. המטרה היא שבזמן הקרוב, בעוד כמה משחקים, הוא כבר יוכל מבחינה פיזית לפתוח ב-11.

אז מה הלאה? כבר ביום שלישי האדומים יפגשו את מכבי חיפה במטרה לשוב למסלול הניצחונות. אוראל דגני, שנעדר משני המשחקים האחרונים בשל מתיחה בשריר הירך האחורי ינסה להתאמן היום, אך כשירותו עדיין לא ברורה. בנוסף, אריק ינקו, שסובל מקרע בשריר הארבע ראשי, צפוי להיעדר.