קרואטיה תעמוד לדין. מודריץ' ייעדר נגד ספרד

האוהדים זרקו אבוקות, צ'אצ'יץ': "הם טרוריסטים, זה מעציב". הקשר נפצע

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.06.16 - 21:31

תגיות: קרואטיה

תחילת כתבה

אירוע חמור במיוחד נרשם הערב (שישי) בסנט אטיין, במהלך המשחק בין קרואטיה לצ'כיה. מטח אבוקות של אוהדי הנבחרת מהבלקן הוביל להפסקת המשחק למשך כ-5 דקות, כאשר ביציע נרשמו התפרעויות בין האוהדים. כשהמשחק חודש, הצ'כים השלימו קאמבק והשוו ל-2:2 במסגרת בית 4.

באופן טבעי, השאלה הראשונה שעולה לראש היא מה יעלה בגורלם של הקרואטים. את התשובה נגלה עם הזמן, אבל כבר עכשיו ברור שאופ"א תעמיד את ההתאחדות הקרואטית לדין על האירועים הללו. צריך להזכיר שבשנה שעברה, קרואטיה נענשה בהורדת נקודה לאחר שצלב קרס סומן על הדשא באצטדיון בספליט במשחק המוקדמות נגד איטליה, שבעצמו נערך מול יציעים ריקים בשל התפרעות קודמת של הקהל.

מאמן נבחרת קרואטיה, אנטה צ'אצ'יץ', היה עצבני במיוחד על האוהדים: "הייתי קורא להם טרוריסטים, לא חוליגנים. הם לא אוהבי הנבחרת. הם לא שייכים לאצטדיוני הכדורגל, הם טרוריסטים ספורטיביים. זה גורם לנו לנזק גדול. הם עושים מה שבא להם, זה כבר קרה בעבר. הם הורסים כל מה שהם נוגעים בו. אנחנו גאים ללבוש את החולצה הזו, זה מעציב אותנו".

גם השחקנים התקשו להירגע. "כבר נמאס לי מלדבר על ההתפרעויות ביציע", אמר הקפטן דריו סרנה, ששיחק ימים ספורים אחרי שאביו הלך לעולמו. אגב, המגן הוותיק בכה בהמנון וריגש רבים. איבן פרישיץ' הוסיף: "אני לא מצליח להבין מדוע אנחנו צריכים לבזבז את האנרגיות שלנו כדי להרגיע את האוהדים".

הצרות לא נגמרות כאן מבחינת קרואטיה. לוקה מודריץ', אולי השחקן הכי חשוב של אנטה צ'אצ'יץ', נפצע בשריר במהלך המשחק והוחלף. לפי הדיווחים, הרופא של הקרואטים כבר מסר כי קשר ריאל מדריד לא יהיה כשיר למשחק השלישי והאחרון בבית 4, נגד נבחרת ספרד.

מנגד, בצ'כיה עסקו בעיקר בקאמבק הגדול שלהם. "אנסה להיות זהיר עם השימוש במילה 'נס'", אמר מאמן הנבחרת הצ'כית, פאבל ורבה, "הצלחנו להשיג נקודה אחת, והיא חשובה מאוד עבורנו. ניתן את הכל במשחק הבא. שום דבר לא עבד, אבל מצאנו את ניצוץ התקווה להעפלה. כל השחקנים נתנו הכל במחצית השניה וכמובן ששני המחליפים עזרו מאוד".