"שלטנו בכל המשחקים. לא חוששים לקבל אף נבחרת"

רק ניצחנו אחד? מקום שני בשלב הבתים? לאנגלים זה לא מפריע לפני השמינית. הודג'סון אמר אחרי ה-0:0 עם סלובקיה: "בסוף נבקיע". ג'ו הארט: "אף אחד לא ירצה לפגוש אותנו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.06.16 - 07:30

תגיות: יורו 2016

תחילת כתבה

בממלכה היו מאוכזבים אתמול (שני) מהתוצאה שהציגה הנבחרת האנגלית ב-0:0 עם סלובקיה. למרות העלייה לשלב הבא והיכולת הלא רעה, חניכיו של רוי הודג'סון לא הצליחו למצוא את הרשת וסיימו את שלב הבתים עם שתי תוצאות תיקו וניצחון. לא בטוח שהיכולת הזו תספיק להם בשמינית הגמר.

האנגלים הציגו משחק לחץ כבד, אך לא הצליחו לכבוש, כשבסגל שלהם יש את חלוצים מהדרג הכי גבוה של אירופה. נבחרת שלושת האריות בעטה 27 פעמים במשחק! 5 בעיטות למסגרת, 8 מחוץ למסגרת ו-14 נהדפו על ידי הבונקר האימתני של הסלובקים. האדומים גם השיגו 11 קרנות, אך גם משם לא יצא שום דבר שאפשר להתגאות בו.

למרות האכזבה, אנגליה לא הפסידה ב-14 המשחקים הרשמיים האחרונים שלה. היא סוחבת מאזן מושלם ממוקדמות היורו וגם כאן בטורניר היא טרם הפסידה ב-3 המחזורים של שלב הבתים. היריבות הצפויות של האדומים בשלב הבא יהיו מבית 6. כלומר, הונגריה, אוסטריה, או איסלנד, שיחשבו ליריבות נוחות. היריבה שאנגליה לא תרצה לפגוש היא פורטוגל, שעדיין לא הבטיחה את ראשות הבית שלה.

רוי הודג'סון, מאמן האנגלים, ביצע 6 שינויים בהרכב לפני פתיחת המשחק, וזה מה שהיה לו להגיד בסיום: "אני לא חושב שזה היה עושה הבדל גדול אם הייתי עולה עם רוני, דלה עלי או ווקר מהפתיחה. זה לא שלא יצרנו מצבים, פשוט לא הצלחנו לנצל אותם. שלטנו מהפתיחה. שלטנו בכל שלושת המשחקים שלנו. זה מאוד מאכזב, לחלוטין היה מגיע לנו לנצח את המשחק".

המאמן הוסיף: "שוב פעם הגענו להרבה מצבים, אבל לא כבשנו. אני יודע שבסופו של דבר נבקיע, יש לנו חלוצים נהדרים שיכולים לשים את הכדור ברשת. במשחק הבא אני אנסה לוודא שאנחנו לא רק שולטים בכדור, אלא גם מבקיעים. עם איך שאנחנו משחקים, אני לא חושש מאף נבחרת".

השוער ג'ו הארט אמר: "זה היה משחק חד-צדדי, קצת דומה לשני המשחקים הקודמים, וזה מתסכל שלא ניצלנו את המצבים שלנו. למען האמת לא הייתי צריך לעשות שום דבר מתחילת הטורניר. זה קורה לפעמים בכדורגל, אבל אנחנו מרוכזים. אנחנו בשלב הבא ומתכוונים להגיע רחוק ביורו. נראה את המשחקים שנותרו בשלב הבתים כדי לגלות מי תהיה היריבה הבאה שלנו ואף נבחרת לא תרצה לפגוש אותנו".

שוער נבחרת סלובקיה, מאתוש קוזאצ'יק, שללא ספק הציל את נבחרתו כמה פעמים והיה המצטיין של המשחק, דיבר במסיבת העיתונאים: "לאנגליה יש התקפה אדירה והם בהחלט רצו לנצח. הצלחנו לא לספוג ואני מקווה שעם 4 הנקודות שהשגנו בשלושת המשחקים נצליח לעלות לשלב הבא".

האיש שבלם את כל החלוצים האנגלים, החמיא ליריבה: "אנגליה ביצעה הרבה שינויים בהרכב שלה, אבל זה לא שינה שום דבר בגישה שלה. הם יכולים להצליח מאוד ביורו הזה עם הסגנון בו הם משחקים ואני חושב שהם יגיעו יותר רחוק משלב 16 האחרונות".