ברכיה בדרך לתואר: פורייה אלוף העולם בקל

צפו בשניים מקרבות השנה ב-UFC. אדסנייה זכה בבינוני

בועז קורפל
בועז קורפל  14.04.19 - 12:58

תגיות: UFC 236

תחילת כתבה

UFC 236 באטלנטה, ג'ורג'יה, סיפק שני קרבות שנחשבים למועמדים חזקים לתואר קרב השנה. התואר העולמי במשקל בינוני ובקל עמד על הפרק, ישראל אדסנייה ודסטין פורייה קטפו אותו בהתאמה אחרי שני מאבקים גדולים בזירה המרכזית.

חשוב לציין כי הקרבות הם על החגורות הזמניות. בקרב על התואר בבינוני, אדסנייה הבלתי מנוצח פגש את קלווין גאסטלום. הקרב נפתח בהתקפה מצוינת של גאסטלום על אדסנייה ולמעשה כל הסיבוב היה בשליטתו כשהימם את אדסנייה באגרופים מדוייקים וחזקים. הניגרי חזר לעניינים בסיבוב השני ואיזן את התוצאה ובסיבוב השלישי הקרב היה צמוד בהרבה.

ההכרעה הגיעה בשני הסיבובים האחרונים כאשר באחרון אדסנייה העלה הילוך, למרות שגאסטלום כבר פצע אותו. הוא יצא לסדרה של אגרופים מדוייקים שעצרו סופית את גאסטלום, פצעו אותו והורידו אותו אל הקרשים. עוד לפני הצלצל האחרון, אדסנייה ניסה לחנוק את גאסטלום, אבל האחרון הצליח להתחמק ולהישאר בחיים. שופטי הצד פסקו ניצחון לאדסנייה בנקודות: 46:48, ובכך הוא הפך להיות האלוף השני מניגריה (בכל המשקלים) יחד עם קמרו אוסמן. אדסנייה נותר בלתי מנוצח ומאזנו עלה ל-0:17.

הקרב המרכזי בקל הפגיש פעם נוספת את מקס הולוואיי, האלוף המכהן במשקל נוצה, מול דסטין פורייה. השניים נפגשו לראשונה לפני שבע שנים, אז פורייה ניצח, אבל שני הלוחמים הכריזו שהקרב יהיה אחר לגמרי ונקמה לא על הפרק.

גם כאן, הפתיחה הייתה שייכת לפורייה שהימם את הולוואיי במכות חזקות ומדוייקות. בסיבוב השני, הולוואיי התעשת, חזר לסגנון שלו, לקח את פורייה אל הגדר והפליא בו בסדרות ארוכות של אגרופים, אבל פורייה הקשוח לא נשבר ושרד את הסיבוב השני.

הולוואיי המשיך במומנטום גם בסיבוב השלישי, אם כי פורייה פגע בו לפרקים באגרופים מדוייקים שעצרו את ההתקפות שלו. שני הסיבובים האחרונים הכריעו את תוצאת הקרב ובמיוחד הסיבוב החמישי, אחרי שפורייה פצע קשה את הולוואי עם ברכיה למצח בסיבוב הרביעי. פורייה המשיך ותקף את הולוואיי עד לצלצול האחרון ובסוף הקרב פסקו השופטים ניצחון בנקודות לפורייה, שהקדיש את החגורה לאשתו.