הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צפו: גאן גבר על לואיס וזכה באליפות העולם

UFC: לוקה איתגר את אוסמן לקרב, אלדו הרשים מול מוניוז

צחי בניטה  08.08.21 - 10:45

תגיות: MMAUFC

תחילת כתבה

סיריל גאן, העילוי הצרפתי חיסל הבוקר (ראשון) באירוע ה-UFC 265 את דריק לואיס בסיבוב השלישי לעיני הקהל הביתי ביוסטון וזכה בחגורה הזמנית של האליפות במשקל כבד. גאן צפוי להילחם בהמשך השנה בקרב על התואר הרשמי נגד האלוף הקמרוני שהיגר לצרפת, פרנסיס אנגאנו.

הצרפתי לא איכזב הבוקר ושלט ללא עוררין בקרב, תוך שהוא מתעתע בדריק לואיס עד שהרגיש בזמן הנכון להתפרץ בבליץ ללא מענה. לואיס חטף ללא היכר עד שנפל לקרקע ולא הותיר לשופט ברירה אלא לעצור את הקרב.

חשוב לזכור, עד ינואר 2020 צרפת היתה המדינה המערבית היחידה שאוסרת על קיום אירועי MMA בגבולותיה. עד אז, ה-MMA היה לא חוקי ולוחמים צרפתים נאלצו להתחרות באופן מחתרתי או להגר למדינות אחרות כדי לקחת חלק בתחום הפופולארי. באוגוסט 2021, שנה ושמונה חודשים לאחר מכן, העילוי הצרפתי סיריל גאן מנצח בנוקאאוט טכני וזוכה בתואר הזמני. בזכות זאת, הוא צפוי לפגוש את פרנסיס אנגאנו, האלוף הקמרוני שהיגר לצרפת והתגלה על ידי המאמן הפריזאי שהציל את חייו, פרננד לופז. כעת, השניים שהתאמנו יחדיו בעבר יאלצו להילחם זה מול זה בקרב היוקרתי ביותר בענף.

בקרבות נוספים באירוע, האלוף לשעבר ז׳וזה אלדו הזכיר את ימיו הגדולים וגבר בדומיננטית על פדרו מוניוז אחרי החלטת שופטים. אלדו, שעבר תקופה קשה עם רצף הפסדים לא פשוט, ניצח את עמיתו הברזילאי תוך שליטה במימד העמידה וניצול כל הארסנל שלו: מכות לראש, לגוף, בעיטות נמוכות והגנה יעילה. כעת, עם ניצחון שני ברציפות, אלדו רוצה לחזור לתמונת האליפות.

מעבר לחגיגות הצרפתיות-ברזילאיות, זה היה ללא ספק הערב של לוחמי איגרוף התאילנדי. מתוך שלושת הקרבות המרכזיים, שלושה לוחמים הגיעו עם רקע מאומנות הלחימה הדרום-מזרח אסייאתית. להפתעת מרבית הצופים, ויסנטה לוקה, לו רקע גם בג׳יו ג׳יטסו ברזילאי, הכניע בחניקת הדארס את אחד מלוחמי הקרקע הטובים במחלקה, מייקל קיאסה.

לוקה, שנחשב לאמן בהכנעת הדארס, עשה זאת בפעם הרביעית ב-UFC. בסיום הקרב, קרא הברזילאי לקרב נגד האלוף קאמרו אוסמן, שלא התנגד להצעה. לוקה נחשב לאחד הלוחמים הקטלניים ב-UFC, כשהוא מחסל 13 יריבים מתוך 14 הניצחונות האחרונים שלו. עד לפני שנה התאמן הברזילאי יחד עם אוסמן באותו מחנה אימונים. בעבר שניהם נכנסו ל-UFC דרך תכנית ״הלוחם האולטימטיבי״ כשלחמו יחדיו באותה הנבחרת.

לדעות ופרשנויות נוספות - היכנסו לקבוצת הפייסבוק של קהילת ה-MMA הוותיקה בישראל

צפו בז'וזה אלדו גובר על פדרו מוניוז: