אדומים ואופטימיים

מה מידת האופטימיות בקרב הקהל של הפועל חיפה לקראת הדרבי? מה המצב אצל הירוקים? ומי הקהל עם הכי הרבה תקוות לקראת המחזור הקרוב?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.12.17 - 10:33
תחילת כתבה

הליגה נכנסת לרצף של מחזורים, סוף סוף, ואנחנו כאוהדים יכולים להתחיל לחיות משבת לשבת (או ראשון, או שני) כמו שצריך. ואנחנו ב"ליגת האוהדים", התחרות היחידה שמדרגת את אוהדי הכדורגל בישראל מבית ערוץ הספורט וחברת "פאנס ליג" (להורדה לאייפון או לאנדרואיד), מאמינים שאוהד אמיתי תמיד מרגיש את הקבוצה שלו וכמעט תמיד יודע לקראת מה הוא הולך. לכן שאלנו אתכם השבוע איך אתם מגיעים לקראת המחזור הקרוב (שיחל מחר): מלאי תקוות או מלאי חששות.

אחד מקהלי האוהדים האופטימיים ביותר ב"ליגת האוהדים" השבוע הם אוהדי מכבי נתניה, ש-92.2 אחוז מהם יגיעו מלאי תקוות למשחק החוץ באשקלון. מעניין מה ה-7.8 אחוז שמלאי חששות יודעים שהאחרים לא. עוד ברשימת האוהדים שיש להם תחושה טובה לקראת המחזור הזה: רעננה (100%!), הפועל ב"ש (94.2%) וגם היריבה של ב"ש – קרית שמונה (81%).

הפסימיים הם אוהדי אשדוד, ש-85.8 אחוז מהם מגיעים מלאי חששות לקראת המפגש עם מכבי ת"א. אצל הצהובים, אגב, רק 59.5 אחוז מהאוהדים מלאי תקוות, למרות היריבה הנוחה על הנייר.

אבל עם כל הכבוד, המשחק המרכזי של המחזור ה-12 בליגת העל הוא כמובן הדרבי בחיפה, ושם ההבדלים בין האוהדים נראים בדיוק כמו ההבדלים בין הקבוצות בטבלה: 89 אחוז מאוהדי הפועל חיפה מגיעים מלאי תקווה לדרבי ורק 11 אחוז מהם חוששים ממכבי חיפה. אצל הירוקים, לעומת זאת, המצב אחר (וקחו בחשבון שאת הסקר שלחנו לאוהדים עוד לפני ההפסד של מכבי חיפה בגביע הטוטו אתמול): רק 57.3 אחוז מהאוהדים בירוק מגיעים עם תקווה לדרבי, לעומת 42.7 אחוז שחוששים מהחבורה של יואב כץ וניר קלינגר.

לסקרים נוספים, שאלות טריוויה מרגשות וכמובן – לקרב האוהדים הגדול והמותח ביותר בישראל – הורידו את האפליקציה, הזמינו חברים והמשיכו להשתתף במשימות שלנו. זה נותן נקודות ופרסים, חבל לפספס.

להורדה לאייפון
להורדה לאנדרואיד