"למדנו לקח חשוב מישראל, בבית הסיכוי גבוה יותר"

פרובן, שחקן סקוטלנד לשעבר: "דאבור האיום הגדול ביותר. יש לנו שני בלמים חסרי ניסיון, אני מקווה שהם יסתדרו"

מוטי פשכצקי, שליח ערוץ הספורט לסקוטלנד
מוטי פשכצקי, שליח ערוץ הספורט לסקוטלנד  19.11.18 - 14:55
תחילת כתבה

הכוננות בסקוטלנד ממשיכה לעלות לדרגים חדשים, ואחרי ההתפוצצות מול אלבניה, במדינה הבריטית מקווים להשלים את העבודה מחר (שלישי) מול ישראל, הפעם מול הקהל הביתי בהאמפדן פארק. דייויד פרובן, פרשן "סקיי ספורט" ושחקן סלטיק והנבחרת לשעבר, דיבר היום בראיון על הסיכויים של שתי הנבחרות, ההכנות לקראת ההתמודדות והשינויים שעברו על הסגל של מקליש.

"אנחנו בסקוטלנד מרגישים שאפשר לנצח את המשחק", אמר פרובן. "אנחנו יודעים יותר על ישראל אחרי המשחק הראשון. הרבה אנשים הסתכלו על הדירוג של פיפ"א ואולי חשבו שישראל היא יריבה חלשה. הערב ההוא לימד אותנו לקח חשוב לגבי ישראל, שהיא יריבה הרבה יותר חזקה ממה שחשבנו. אבל עכשיו שאנחנו מכירים אותם יותר, אני חושב שיש לנו סיכוי יותר גדול לנצח פה בבית".

"נראינו הרבה יותר מאוזנים מול אלבניה, כששיחקנו עם מערך של ארבעה שחקנים בהגנה. ריאן פרייז'ר וג'יימס פורסט שיחקו בצורה נהדרת וסיפקו מסירות מצוינות. רוב השינויים היו מאולצים בשביל המאמן בגלל שחקנים שנפצעו ויצאו מהסגל. אז אני חושב שבמקרה לגמרי מצאנו מערך טוב".

על השחקנים של ישראל הוסיף: "אני מכיר את בירם כיאל שהיה פה בסלטיק, קשר מאד מוכשר עם הספק יפה בקריירה. היה לו משחק נהדר בהתמודדות הראשונה נגדנו. דאבור כמובן הוא האיום הגדול ביותר. יש לנו שני בלמים פחות מנוסים. התקווה שלי היא ששני הבלמים יצליחו להסתדר עם דאבור. הוא הראה במשחק הראשון שאם נותנים לו חצי הזדמנות, הוא יעניש".

"על הרבה שחקנים שיצאו מהסגל הייתה רמיזה לכך שהם לא רוצים לשחק בשביל סקוטלנד. חלק מהם הגיעו לגיל מסוים שהם מעדיפים לשים את הקבוצה שלהם בעדיפות לפני הנבחרת. זה מובן. האחרים שיצאו מהסגל הם באמת פצועים. בכל מקרה הייתה לנו הופעה מאד טובה באלבניה. מבחינה פסיכולוגית הקבוצה נמצאת במקום הרבה יותר טוב ממקודם".

"שיחקתי פה נגד ישראל ב-1981, במוקדמות המונדיאל. זה היה המשחק הראשון שלי עבור סקוטלנד. היה לי מזל בכך שכבשתי את אחד השערים, וניצחנו 1:3 את ישראל. אני זוכר שבמחצית הראשונה כולנו היינו ממש מופתעים מעד כמה ישראל הייתה טובה. אבי כהן היה האיש המרכזי, והוא היה נפלא בלילה ההוא. אני חושב שה-1:3 בסיום זו תוצאה שהייתה מעט מחמיאה לנו, כי ישראל שיחקה טוב יותר ממה שהתוצאה רמזה. מה יהיה מחר? אני חייב לומר שיהיה משחק מאד קשה. אני חושב שעם הקהל הביתי מאחורי סקוטלנד, נוכל לעשות מספיק כדי לנצח את זה בהפרש של שער אחד".